Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámasz milyen izmokat...

A fekvőtámasz milyen izmokat fejleszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy ha fekvőtámaszozok, az milyen izomcsoportjaimra megy rá? Elég gyenge testalkatú vagyok, nem is nagyon sportoltam eddig semmit, ezért gondoltam hogy kipróbálom a fekvőtámaszozást, ez alapján: [link]


Viszont beszélgettem egy 17 éves ismerősömmel, aki kondizik, és azt mondta, hogy látványosan semmit se ér a fekvőtámaszozás. De én 14 évesen nem szeretnék és nem is hiszem hogy tudnék edzésterv alapján étkezni/edzeni stb., ezért valami egyszerű, itthon is könnyen végezhető dolgot csinálnék.


Összefoglalva: ha a fent linkelt program alapján eljutok addig, hogy kinyomjak 100 fekvőtámaszt, akkor fog fejlődni valamit az izomzatom, és lesz értelme egyáltalán belekezdeni ebbe az egészbe, vagy hagyjam a fenébe?


Ha az utóbbit javasolnátok, akkor legyetek szívesek néhány sportot is leírni, hogy miket ajánlotok egy magamfajta 14 éves, gyenge testalkatú egyénnek.


Illetve még 1 kérdés: 14 évesen valóban el lehet kezdeni gyúrni? Nincs egyéb mellékhatása, ami a későbbi években kijöhet az emberen? Plusz hallottam még azt is, hogy ha valaki nagyon korán kezdi el a kondizást, az megállhat a növésben. Ez igaz?


Válaszaitokat köszönöm előre is! (14/F)



(Megjegyzem: mielőtt a sok vadparaszt jönne azzal hogy milyen tudatlan tuskó vagyok, hogy ilyeneket kérdezek és semmit sem tudok a fekvőtámaszról, holott az 1 alap dolog, megkérem őket, hogy ne válaszoljanak és máshol éljék ki azt a vágyukat, hogy hülyeségeket kommentelve eufórikus állapotba juttatják magukat. Én ezt a kérdést teljesen komolynak szántam, valóban szeretném tudni ezen dolgokat. Köszönöm)


2010. jún. 6. 21:14
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
86%
a fekvőtámasz a nagyon nagyon alapgyakorlat. a mellet a hasat a tricepszet és az elsődeltákat edzi. DE másrészről, ha megtudsz csinálni belőle 20 ismétlést könnyedén akkor onnantól izmot nem tudsz vele növeszteni. növelni kell a terhelést(öcséd a hátadraül). DE ha megunod a bohóckodást ugyis lenézel egy terembe, aztán megint, aztán megint mmíg azon nem kapod magad h gyúrós vagy, aztán már jön a csirkerizs, azután a turmixok, ezekután mindenjó: danabol, napozin, növekedési hormon. Magányos leszel, mert a nőknek ez nem tetszik, de majd megvígasztal az 50es bicepszed miután órákat nézted a tükörben.
2010. jún. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy elkezdj gyúrni, normális teremből haza is küldenének és az edző elzavarna a francba, mert még növésben vagy.


Az otthoni fekvőtámaszozás pont jó lesz. Izmosabb lesz a karod, a hátad, a válladon is látszani fog. Jó lesz, hidd el. Minden reggel és este csinálj amennyit tudsz. Szépen fokozatosan lehet növelni. Én mindig úgy csináltam, hogy amennyit tudok és még 15öt :) Így tanította az edző :))


Egyébként a csajoknak valóban nem a hűdeizmos pasik jönnek be, ezt nem tudom ki terjesztette el.

Főleg nem a 14 éves lányoknak!


Erősen javaslom keress valami sportot magadnak, valami hobbit az lenne a jó. Pl. járj el úszni, vagy jön a nyár le lehet menni minden nap focizni, futni kerékpározni, kosarazni stb.


A lényeg, sokat kell lenni a levegőn és mozogni, rendesen étkezni (zöldségeket, gyümölcsöket is) és akkor nem leszel gyenge. De 14 évesen lehet, hogy ez alkati kérdés is várj még 2-4 évet, mert még bőven férfiasodni fogsz az alakod, izomzatod is változik.


Egyébként öröm látni, hogy van olyan 14 éves is akit értelmes kérdés is foglalkoztat és tud fogalmazni, helyesen írni. Ez később is jól fog jönni. :)

2010. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

" Nehogy elkezdj gyúrni, normális teremből haza is küldenének és az edző elzavarna a francba, mert még növésben vagy. "


Ez hülyeség. Én is 14 vagyok és csomó ismerősöm, akik szintén rendszeresen gyúrnak, eddzenek mindig mondják, hogy most kezdjem el, mert minél nagyobbak az izmok, annál nagyobb tapadási felület kell a csontokon, ezért a csontjaid is természetes alakot vesznek fel, megvastagszanak és megerősödnek.

2010. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
De ha esetleg valaki elolvasna egy normális forrást, vagy megkérdezné orvostól, akkor az orvos is azt mondaná, hogy nem szabad túl keményen edzeni, mert akkor az illető megáll a növésben. Ez nem vicc. Persze normális keretek között lehet.
2010. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
szerintem a gyúrásnak magában nincs sok értelme főleg ilyen fiatalon. ha vmi sporhoz kiegészítés képpen csinálod úgy ok. de inkább keress vmi sportot ami megmozgatja az összes izmodat és szívesen csinálsz pl. úszás, famászás. izzadnia konditerembe és súlyokat emelgetni/tologatni, annak sztem nincs semmi szépsége...
2010. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek!
2010. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

jaja ne hogy elkezdj gyúrni,mer a végén felrobban tőle a végbeled

idióta

2010. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

a rendszeres és többféle fekvőtámasz gyakorlatok fejelsztik a mellizmot is.

Én naponta 100 fekvőt csinálok, 20 sima, 20 szűk, 20 széles, 20-20 egyik kéz elöl másik hátrább. baromi jó melleim vannak ettől.

2011. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Én 15 vagyok, tavaly nyáron naponta, még csak úgy hülyeségből, mert én is nagyon vékony voltam. Aztán ősszel észrevettem, hogy viszonylag sokat nőtt a hátam, meg a vállam (fényképről), úgyhogy azóta is heti 2-3-szor nyomom, habár mostmár nem olyan feltűnő a változás, de legalább jobban érzem magam.


Még mondjuk hozzátenném, hogy én nem úgy csináltam ahogy a 100fekvő leírta.

2012. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
0%
Hát én véleményem szerint semmi bajod nem lesz tőle ha kondi terembe el jársz vagy ha otthon fekvő támaszozol. Én 15 évesen voltam konditerembe elsőnek és mégis semmi bajom nem volt belőle.Meg mégse lettem törpe 180 magas vagyok egy normális test magasság. Az a lényeg ha kondi terembe el jársz akkor fontos a bemelegítés és amikor be melegítettél akkor nyújtás. És azután szépen kis súlyokkal haladni felfele.Végül amikor végeztél az edzéssel egy nyújtással zárni megint az egészet. És egyáltalán nem káros fiatal korban elkezdeni az edzést mert akkor teng az emberben a legjobban a tesztoszteron és sokkal jobban fejlődik az ember.
2012. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!