Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámasz milyen izmokat...

A fekvőtámasz milyen izmokat fejleszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy ha fekvőtámaszozok, az milyen izomcsoportjaimra megy rá? Elég gyenge testalkatú vagyok, nem is nagyon sportoltam eddig semmit, ezért gondoltam hogy kipróbálom a fekvőtámaszozást, ez alapján: [link]


Viszont beszélgettem egy 17 éves ismerősömmel, aki kondizik, és azt mondta, hogy látványosan semmit se ér a fekvőtámaszozás. De én 14 évesen nem szeretnék és nem is hiszem hogy tudnék edzésterv alapján étkezni/edzeni stb., ezért valami egyszerű, itthon is könnyen végezhető dolgot csinálnék.


Összefoglalva: ha a fent linkelt program alapján eljutok addig, hogy kinyomjak 100 fekvőtámaszt, akkor fog fejlődni valamit az izomzatom, és lesz értelme egyáltalán belekezdeni ebbe az egészbe, vagy hagyjam a fenébe?


Ha az utóbbit javasolnátok, akkor legyetek szívesek néhány sportot is leírni, hogy miket ajánlotok egy magamfajta 14 éves, gyenge testalkatú egyénnek.


Illetve még 1 kérdés: 14 évesen valóban el lehet kezdeni gyúrni? Nincs egyéb mellékhatása, ami a későbbi években kijöhet az emberen? Plusz hallottam még azt is, hogy ha valaki nagyon korán kezdi el a kondizást, az megállhat a növésben. Ez igaz?


Válaszaitokat köszönöm előre is! (14/F)



(Megjegyzem: mielőtt a sok vadparaszt jönne azzal hogy milyen tudatlan tuskó vagyok, hogy ilyeneket kérdezek és semmit sem tudok a fekvőtámaszról, holott az 1 alap dolog, megkérem őket, hogy ne válaszoljanak és máshol éljék ki azt a vágyukat, hogy hülyeségeket kommentelve eufórikus állapotba juttatják magukat. Én ezt a kérdést teljesen komolynak szántam, valóban szeretném tudni ezen dolgokat. Köszönöm)


2010. jún. 6. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
vállövet főként!
2010. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
14 éves fiú vagyok, detto gyúrok. Nincs semmi baj ezzel, ne izgulj :) Ezt az edzőprogramot én is alkalmazom, már a 2. hét végén járok, és tényleg használ, legalábbis nekem. De a fekvőtől nem lehet izmosnak lenni. Ugyan terheli a mell- és tricepsz izmokat, nem izomnövelő edzésnek használják.
2010. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
a fekvőtámaszminden alapja nagyon kis mértékben de kb mindent fejleszt.Előző te kva okos vagy má 2 hete jársz aztosztod az észt -.-
2010. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
8%
combhajlító, vádli,latisissmus
2010. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
[link] amúgy PONT egy topiccal van feljebb...
2010. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
vagyis, pont ott van az oldal topikjai között hogy mit erősít, csak szét kéne nézni
2010. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A fekvőtámasz erősíti főleg a tricepszet,vállat,mellizmot,de szinte minden izmot megmozgat.Énszerintem lehet izmosodni a fekvőtámasztól is.
2010. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Attol függ hogy csinálod. Lehet széles támasszal lehet nagyon közel tenni a két kezet. Így teljesen más izmokat fogsz leterhelni. Viszont tény h én kizárólag bemelegítésnek fekvőtámaszozok. Ha izomos szeretnél lenni ajánlom h várj még 2-3 évet és utána kezdj el konditerembe járni, addig pedig huzodszkodj ha van rá módod felülés úszás és fekvőtámasz ami erőnlétedet azért feljebb viszi. Most még nem ajánlom a konditermet mert egyáltalán nem egészséges nagyon fiatalon elkezdeni, sőt szerintem nem is sok helyen engednék meg.
2010. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fekvőtámaszozz, egy szintig erősít, téged még biztos,ha már megy 40-50, akkor csinálj egy kezes fekvőtámaszt(ez már keményebb fajta, elég kevesen tudnak ilyet), vagy tapsolos fekvőtámaszt(robbanékonyságot fejleszzt),vagy rakd fel valamire esetleg a lábad és úgy csináld. Emellett játszótéren lehet húzozkodni és tolozkodni, pluszba meg még futhatsz,bicajozhatsz a lábra.

Ha gyenge vagy ettől azért jön az izom egy ideig, aztán megáll persze, hacsak nem találsz valami kreativ módszert rá hogy nehezíts. De a végtelenségig lehet pl. egykezes fekvőtámasz zsámolyra felrakott lábbal a hátadon pedig az iskolatáskád..

2010. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

nem olvastam el az egészet mert nem vagyok hülye :D

De ha megcsinálasz egyet és közbe valaki megfogja az izmaid akkor amelyik kemény azzal dolgozol :D

2010. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!