Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó edzésterv - kinek...

Kezdő futó edzésterv - kinek mi jött be?

Figyelt kérdés

Ajánljatok valami jó és egyszerű kocogó edzéstervet!

A neten sokfélét találtam, de a legtöbb az túl bonyolult: fuss egy percet, aztán sétálj egy percet, aztán megint fuss...

Én valami egyszerűbbet keresek, amihez nem kell percenként megnéznem az órámat és nem is kell a fülembe fülhallgatót raknom.


105 kiló vagyok. Egyelőre ott tartok, hogy lassú (8 min/km körüli) tempóban 3-4 km-t még gond nélkül lefutok megállás nélkül úgy, hogy utána jól is érzem magam.

5-6 km-t is le tudok így kocogni, de akkor már utána nem érzem magam annyira jól.


Ki mit javasol, inkább a távot növeljem vagy a tempót?

Bemelegítésnek és levezetésnek megteszi egy még ennél is lazább kocogás? Vagy kéne más is?



2017. nov. 10. 06:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
(Ja, és kb. 35 perc volt az egész, a telefonom szerint 5.45 km, amin csodálkoztam, én kevesebbnek hittem. Aztán Google Maps-el leellenőriztem az útvonalat és kb. 5 km lehetett.)
2017. nov. 16. 04:19
 12/13 anonim ***** válasza:
Na, örülök, hogy beruháztál egy pulzusmérőre, hasznos dolog az :) Bár ez a dechatlonos mérő azért valószínű nem a pontosság csúcsa ennyi pénzért, de nagyjából szerintem jó értékeket mutathatott. Ezek azért eléggé magas pulzusszámok, arról árulkodnak, hogy kicsit gyors a tempó, 160 fölé nem nagyon kellene menned alapozó fázisban. De ha több mint 5 km-t lefutottál 35 perc alatt, az egész jó tempó, 7 alatti kilométerek, szerintem nyugodtan lehet ennél lassabban kezdeni, majd ha hozzászokik a szervezeted a futáshoz és lejjebb megy a pulzusod, akkor lehet fokozni a tempót. Az összevissza mérés amiatt is lehet, hogy a mellkaspánt érzékelője nem jól tapad fel a bőrre, érdemes előtte bevizezni, vagy tényleg csak elvesztette a jelet az óra. Nyugalmi pulzust egyébként ébredés után kb 5 perccel, fekvő, teljesen ellazult állapotban kell mérni. Ha az is 100 körül van, akkor az tényleg magas, a normál tartomány 60-80 között van, edzett embereknél ez 40-50 inkább. A max pulzusod valószínű akkor magasabb, mint a 220 mínusz életkor, ezért sem szeretem ezt az általánosító képletet. De azért a 186 mindenképp magas érték, azt nem nagyon kellene erőltetni míg nem edződik meg a szervezeted, max pár percekre tényleg.
2017. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tényleg, az lehet, hogy be kell vizezni! Most értettem meg az erre vonatkozó ábrát a használati utasításban (mert persze szavakkal nem írják le és nincs is magyar nyelvű leírás).


A magas pulzusértékek dacára nem éreztem igazán megeröltetőnek.

Sőt, inkább a picivel lassabb tempó fárasztóbbnak tűnt, talán nem is fizikailag, hanem a monotonitása miatt.

Eddig, amikor 5 km-t futottam, akkor az utolsó 1 km már kellemetlen takaréküzemmódban telt, eltűnt belőle az élvezet.

Most, hogy beiktattam pár perces gyorsításokat, most sokkal élvezetesebb volt az egész, és a végén sem éreztem azt, hogy nagyon elfáradtam volna.

2017. nov. 16. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!