Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az edzés mellet mit kellene...

Az edzés mellet mit kellene szednem/ennem, hogy izom jöjjön ne zsir?

Figyelt kérdés

Hali!

24éves vagyok.90kilo kb.175centi magas enyhén kövér.

Az a lényeg hogy most kezdtem el edzeni kerek 3hete.

Látom a fejlödést a karom volt 42-es most 43.5-es.

A mellizmom is nöt egy kicsit.de meg kell mondjam jóó eröbe vagyok.Nagyokosok az edzö teremben azt mondják hogy,szerintük sok idö kell valakinek ahoz hogy 140kilót kinyomjon fekve,deh hát ez van nekem sikerült,de nem sokat érek el vele,ha nem nézek ki jól.Ilyen koksz féléket nem akarok szedni csak ilyen táplálék kiegészitöket de nem tom milyet kellene,meg az se tudom hogy mit kell ahoz ennem vagy mit ne egyek hogy több izom növekedjen.normális válaszokat várok!elöre is köszi a válaszokat.


2010. máj. 22. 22:52
 1/3 anonim válasza:
Szia! Említetted, hogy jó erőben van, nos ez látszik is ha tényleg belenyomtál a 140 kilóba. Ez azt jelenti, hogy már lenne mire szálkásítanod, ezért ahelyett, hogy 1-2x belenyomj a nehéz súlyokba, vegyél inkább kicsit visszább, és mondjuk 80-90 kilókba nyomj bele 10-12-t vagy amennyi megy. A bátyám is és én is viszonylag nagydarabnak számítunk, meg is néztük, hogy mennyi menne, de nem szabad erőltetni. Kis súlyok és gyors leszel, mert mi például küzdősportot is űzünk, ezért nem szabad belassulni. Ez remek zsír égető, emellett szedhetsz valami táplálék kiegészítőt. Javaslom Scitec 100% whey protein, vagy Twinlab 100% whey protein. Jó edzéseket! :)
2010. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az első vagyok, bocsi a kezdő mondat, jó erőben vagy. :) Így helyes. Szia!
2010. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyakor ***** válasza:
Edzésen nem sok múlik, ha szálkásítasz, ha tömeget növelsz az edzésterved ugyanaz. 4*8-as vagy 3*10es ismétlések szoktak jók lenni. A táplálkozásodon fog múlni, hogy te szálkulsz vagy tömegelsz. Persze szálkásításnál kell kb heti 4*50 perc aerob mozgás( kocogás, taposógép, bicó...), hogy több kalória égjen el. Szálkásításnál kevesebb kalóriát vigyél be egy nap, mint amennyit elégetsz. Igen, jólenne ha kiszámolnád egy kalóriatáblázattal, sokat segít. Szénhidrátbevitelt kell korlátozni, fehérje az mehet, hogy ne veszíts izmot. Ha szénhidrátban bő kaját eszel akkor is lassan felszívódókat: barna kenyér, rizs, krumpli, zab... Cukros ételeket, üdítőket a legjobb lenne ha kilőnéd az étrendből. Fehérjeforrásnak ott vannak pl. a szárnyas húsok, sovány túró, tojás, hal. Ajánlom a www.bodysport és www.body.builder.hu oldalakat, mert jobb, ha minél tájékozottabb vagy a témában. Sok sikert!
2010. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!