Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izom tényleg 2 edzés...

Az izom tényleg 2 edzés közötti "pihenőszakaszban" fejlődik/épül?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy az a jó, ha izomlázam van, tehát fáj az izmom, és ráedzek...de kijavítottak, hogy izomláz esetén szigorúan tilos edzeni.


Most akkor mi az igazság?


2010. márc. 25. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Tényleg a pihenőidőben épül , ezért nemis szabad edzeni egy izmot 2 egymásutáni nap :)
2010. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igen,miért szerinted edzés alatt nől???


az izmokon szakadások keletkeznek az edzés hatására, az izom edzés után olyan mint a szivacs szívja magába a tápanyagokat,ezért is olyan fontos a megfelelő táplálkozás edzés után,iletve a regenerálódás,mert ha túl gxyakran edzed az adott izmot akkor több lesz rajta a sérülés és esetleg valami komolyabb is kialakulhat,


szóval a lényeg meg kel várni az adott izmon,hogy regenerálódjon

2010. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor regenerálódott egy izom, ha nincs többé izomlázam?
2010. márc. 25. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólokkal. Legjobban alvás közbe nő az izom ekkor termelődik a növekedési hormonok 75%-a.

Az edzés rombolja az izmokat a megfelelő tápanyag és pihenés jelenti a fejlődést a növekedéshez.

2010. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

így van ,izomlázra nem edzünk rá!! de miért is akarsz?? egy héten egyszer edzünk egy izmot,de akkor sokkoljuk!!

én nem is tudnék kétszer edzeni


pl. hétfő mell-bicepsz,ked pihenő szerda hát.csuklya csüt pihenő,péntek váll tric,szombat láb-vádli(meg ne kérdezd mért kell edzeni!!!!!!!!)


és így 4 kemény edzés, nem is szabad többet

2010. márc. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
jééé télleg?nekem naon fáj a mellem meg a tricepszem és akkor ne is ugyjak meddig ne gyurjak rá?egy hetet várjak?
2010. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ha izomlázra rádolgozol elmúlik az izomlázad viszont nem fog regenerálódni az izom, tehát akkor inkább pihentesd
2012. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Deepbassnine ***** válasza:

Ez esetleg segíthet valamit:


Izomregenerálódás szempontjából a test izomzatai közül a hasra és a vádlira akár minden egyes edzésen végezhetsz gyakorlatokat, hiszen ebben a két izomcsoportban nagy arányban van vörös izom. Ezáltal 24 óra alatt regenerálódnak ki ellentétben a többi izomcsoporttal. Nagy izomcsoportok: Mell, váll, hát, comb - 72 óra a regenerálódási idejük. Kis izomcsoportok: bicepsz, tricepsz, csuklya, kétfejű combizom - 48 óra a regenerálódási idejük.

2013. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!