Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne 'jobb' alakom?

Hogyan lehetne 'jobb' alakom?

Figyelt kérdés

Először is, a "jobb" azért van idézőjelben, mert igazából elégedett vagyok a kinézetemmel, minden szempontból, és nem tartom konkrétan jobbnak, csak egy kis változásra vágyom. :D

175 cm magas vagyok, 62 kg. Voltam ezzel a magassággal 50 kg is, sokan mondták, hogy mennyire szeretnének olyan alakot, mint nekem, de én nagyon utáltam, túl vékony voltam, konkrétan sovány. Mostanra sikerült híznom, főleg combra és pocakra. :D Szeretnék erősödni, és sportosabb testalkatot. Tehát nem konkrétan fogyni, és a kilók sem érdekelnek egyáltalán. Néhány tanácsot szeretnék kérni. Pl. milyen mozgást ajánlanátok? Főleg itthon végezhető lenne jó, tehát nem valamilyen csoportos, ami fix időpontban van, és sajnos anyagilag se vagyok eleresztve, hogy beiratkozzak valahová. Olyasmit szeretnék, ami rendesen átmozgat, nagyon gyengék a karjaim például, gyengébbek, mint az átlag. De ugyanúgy a hasamon, meg mindenen szeretnék kicsit formálni. Futni nagyon szeretek, de mostanában elhanyagoltam, az az egy, amit biztosan csinálni fogok, de az elég kevés. :)

Emellett az étkezésre mennyire kell figyelni? Nem értek a kalóriás témákhoz, vagy az csak akkor fontos, ha a kilókat nézem? Szóval mikor, mennyit, mit kellene kb. ennem, hogy az egészséges legyen?

Illetve a mozgás és az evés mellett mire kell még figyelnem?

Előre is köszönök minden segítséget. :)

19/L


2017. jún. 8. 23:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyár van, sok szabadtéri sportot tudsz csinálni. Ahogy írod szeretsz futni, mehetsz biciklizni. Az úszás mindig jó, de ilyenkor nyáron uszodába sem kell menni, keresel egy közeli szabad strandot valamilyen folyó/tó mellett. Elbiciklizel oda, úszol egyet és hazateketsz.

A street-workout-tól is jolted lehet erősödni. Keress egy játszóteret vagy street workout parkot a közelben. Akár keverheted is az edzéseket. Kitalálsz egy futóútvonalat, és kihasználod ahol további edzéslehetőség van, például húzódszkodsz a mászókán, utána futsz tovább. Ami le van maradva vagy elégedetlen vagy vele arra iktass be több, különböző gyakorlatot, változatosan. Maradj arányos, edzz egész testre.

Akár kis társaság is összejöhet futás közben vagy egy street-workout parkban akikkel tudtok együtt edzeni.

Az étkezésről sok tanács van a neten. Ilyenkor olcsó a szezonális gyümölcs, tápláló és egészséges. Az elegendő fehérjebevitelre figyelj, mert az nincs a gyümölcsben.

2017. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!