Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szabad minden nap edzenem?

Szabad minden nap edzenem?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok fejlődésbe és még nőni akarok.Gyúrni nem akarok mér ezért menni de mehetek e minden nap húzózkodni,gyűrűk,tolózkodni,fekvőtámasz meg haspadon gyakorlatokat végezni?Mert nagyon szeretem csinálni a friss levegőn az erdőbe és izmosodni is szeretnék úgy hogy normálisan növök meg!
2010. máj. 15. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2010. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi

de még várok válaszokat főleg akik tényleg tudják

egyébként szerintem is szabad minden nap salyát testsúllyal edzenem 1-2 órát csak nem vagyok benne biztos.Súlyzózástol tudom hogy visszamaradok növésbe

2010. máj. 15. 17:11
 3/7 anonim válasza:

Tegnapelőtt is volt egy ugyanilyen kérdés, öcsisajt. Először írd be a keresőbe a kérdésedet!


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2010. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó de azért kérdeztem meg újra mert nekem más mivel még fejlődésbe vagyok egyesek azt mondják egyáltalán nem szabadna még elkezdneme.Nem konditerembe akarok menni ha elolvastad volna 1 más kérdés mint amit linkeltél...
2010. máj. 16. 10:03
 5/7 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Ha minden nap megy ugyanaz, mint előtte, akkor lehet.

Van egy úgynevezett TÚLEDZETTSÉG nevű jelenség:

ez hónapok kitartó munkája hozza el, amikor annyit edzel, hogy az izom nem tud rendesen regenerálódni. Ha azt veszed észre, hogy fáradtabb vagy, kedvtelenebb, nem megy annyi, mint korábban (most nem arról van szó, hogy tegnap 3*20 ment, ma meg csak 18, hanem hetek óta csak 15 megy, miközben néhány hete még ment a 20), akkor gyanús a dolog.

Ha a különböző izmokat nem edzed minden nap, akkor nagy baj nem lehet.

Érthetőbben:

a gyűrűn húzodkzodás a hátat és a bicepszet edzi

a tolózkodás meg a mell és tricepsz izmokat. Ha az egyik nap az egyiket csinálod a másik nap meg a másikat, akkor nem lehet baj.

Hasat lehet edzeni minden nap.

2010. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ;)
2010. máj. 16. 16:31
 7/7 anonim válasza:
Olvasd már végig, amit belinkeltem! Meg azt is, amit oda linkelt be valaki. Ha elolvastad és nem jöttél rá a válaszra, akkor diszlexiás vagy (én kérek elnézést), de szerintem el sem olvastad, tehát nem is érdekel a válasz. Csak kérdezni szerettél volna valami okosat.
2010. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!