Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktátok meg a futást?

Ti hogy szoktátok meg a futást?

Figyelt kérdés
Mint átlagember, aki most szeretne belevágni az esténkéni futásba kérdezem hol szoktatok futni? Mennyi idő amíg megszokom és tényleg egyre jobban fogom bírni? Mennyi idő alatt érem el, hogy 30 percig bírjam már?

2017. márc. 6. 16:36
 1/5 What to eat ***** válasza:
Vidéken szoktam futni, erdős, föld szakaszon. Semmiképpen sem betonon. Egy idő után egyre jobban tudsz majd, másképpen nem nagyon lehet leírni. Érdemes keresned egy kezdő futó programot, amiben séta / futás szakaszok váltogatják egymást, ez nem lesz túl megterhelő és hozzászoktat a futáshoz. Ha van rajtad súlyfelesleg érdemes helyes étrenddel plusz sporttal (futás hozzá jó persze.), de önmagában a futás rossz étrenddel csak kevés sikert hoz, és tartós súlyfelesleggel nem leszel eredményes, nem fogod érezni a fejlődést.
2017. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor kezded a napi futást, kezdjed lassan, ne adj bele minden erödet .

Csak fuss, ne várjad a végét, vagy a sétát.

Gondolkodj el az élet nagy dolgain :)

2017. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, az étrend már megvan jó sok vízzel, már csak a futás jönne :D Nincs nagy felesleg 4-5 kg-ot szeretnék leadni aztán nyáron kicsit izmosodni.

A vidéki, nem betonos futás viszont kicsit necces lesz ugyanis itt nem tudom hova mehetnék a közelbe. Mert ugye a vasút mellett van a töltés és még mellette végig hosszú rét, de ott meg félek nem egyenletes, csak egy gödör kell és kibicsaklik a bokám. Majd még kitapasztalom :D

2017. márc. 6. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Betonon is lehet futni, technika kérdése. Meg kell egy jó, neked való futócipő (Nem olyan, amelyiknek szép a színe vagy az volt épp akciós). Meg mondjuk egy jó kezdő edzésterv, hogy ne hányd el magad elsőre és ne menjen el a kedved az egésztől. Edzésonline-on van egy jó, az első 5 km-em címmel - vagy hasonló - az nagyon jó :)


Két nagyon fontos dolog, amit ne hagyj ki:


1. Melegíts be rendesen futás előtt.

2. Nyújts le rendesen futás után.


Rengeteg sérülést megelőzhetsz így.

2017. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Zombies, Run! appot használtam. Ment a fülemen a sztori (sajnos angolul), néha kicsit fel is pörgetett, közben meg játszotta a teló a zenéket. Ha értesz angolul és a zombikat is bírod, akkor jó ötlet lehet. És mivel akkor kapod a folytatást, ha legközelebb is elmész futni, ezért legközelebb több lesz a motivációd elindulni.
2017. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!