Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utálok sportolni. Más is van...

Utálok sportolni. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálok sportolni.. Nagyon szeretnék sportos és fitt lenni, és rettentően irigykedek azokra akik örömöt lelnek a mozgásban.. Rengeteg sportot kipróbáltam: jógáztam, röplabdáztam, úsztam, karatéztam, táncoltam, lovagoltam, jártam kondi terembe, aerobic órára, bicikliztem, de egyszerűen mindegyik egy kínszenvedés volt.. Már reggel rossz kedvem volt, ha tudtam, hogy délután megint menni kell, és egy pillanatig se tett boldoggá a mozgás.. Az állóképességem nagyon gyenge, meg hozzá tartozik a történethez, hogy van egy született szívbillentyű rendellenességem, ami miatt még kellemetlenebb számomra a mozgás, de nyilván nem ez az ok, vagy kifogás, hiszen tudom, hogy nálam komolyabb nehézségekkel küzdő emberek is szeretik és évezik a sportokat (maga a diagnózis nem indokolná semmilyen sport kizárását). Évekig próbáltam rákényszeríteni magam a mozgásra, de végül mindig abbahagytam.. A kardió mozgások a legnehezebbek számomra (szorít a szívem, elsötétül a kép..) ezeket bizonyára már fizikai okokból sem élvezem, de a többi sport forma is csak szenvedés számomra.. Hogyan szeretetném meg a mozgást? Mit éreznek azok sport közben akik élvezik a mozgást? Volt olyan aki hasonlóképpen volt ezzel, de megszeretett mozogni? Nem vagyok túlsúlyos és szerencsére az alakomon sem látszik egyelőre a mozgásszegény életmód, de az állóképességemben napi szinten is megmutatkozik... Köszi a tippeket :)
2016. dec. 31. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Manapság a gameolás is sport:D
2016. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és 23/L :)
2016. dec. 31. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Olyat semmiképpen ne csinálj, amitől rosszul leszel. A mozgás eleve jó, mert közben "boldogság" hormonok termelődnek. Talán endorfin, nem értek hozzá. Azt viszont ne gondold, hogy aki sportol, az mindig élvezi. Ha a sport mindig kellemes lenne, mindenki sportolna. Néha nagy akaraterő kell hozzá, hogy nekiálljon az ember. Ha számodra a fenti sok mozgásforma egyike sem élvezetes, akkor fogd fel úgy, mint kötelező feladatot az egészséged, és a kondíciód megőrzése érdekében.
2016. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Az a rossz állóképesség jele nem feltétlenül a szívbillentyű bajodé, hogy nem bírod az állóképességi (kardio) mozgásformákat...

Menj be egy korházba, keresd meg az érsebészetet és a kardiológiát, ott nézz jól körül, nézd meg milyen emberek vannak ott milyen bajokkal...

Na engem ez motivál, hogy nem akarok én is ott ülni a váróban 40 évesen.

2016. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szergej55 ***** válasza:
Vagy találsz egy olyan mozgásformát, ami szimpatikus (nekem ez 13 évembe és 6 próbálkozásba tellett), vagy nem csinálod tovább.
2016. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En is utalok, de en azert, mert egyszeruen rettento bena vagyok, de komolyan. A tesiorak csak kinszenvedesek es megalazasokkal teliek szamomra, a labdat soha de soha nem tudom elkapni, felek is tole, ha felem jon, inkabb elugrom. Fociban meg rosszabb, folyton elesek, a tobbiek eltaposnak, fekrelokdosik egymast is, a fizikai erom is eleg gyenge, alacsony, vekony vagyok, igy amikor pl.birkozas volt, az is csak kudarccal vegzodott. Szekrenyugras maga a halal, egyszer majdnem eltortem a kezemet is, azota rettegek, magasugrasnal elobb ferek at a rud alatt. Kislabdahajitas egy vicc volt mindig is, a 15 meternek mar orultem, tavolugrasnal is a legrosszabbak kozott voltam. A futas egy ujabb kinzas, egyszeruen nem birom, 300-400 m utan mar meg akarok halni. Szertornanal a karikahoz full kreten vagyok, a gerenda meg valamennyire elmegy. Az egyetlen, amiben egesz jo vagyok, az a kotelmaszas, ezenkivul a felules, fekvo, huzodzkodas stb nem megy rosszul.

Egyeb sportok teren en is kiprobaltam az uszast, a tancot es a lovaglast. A tanc megintcsak szornyu volt, pedig nagyon akartam, de egyszeruen keptelen voltam egy bonyolultabb koreografiat pontosan vegrehajtani, a masik ketto egesz jol ment, de az uszast anno abba kellett hagynom, akkor jott a lovaglas, csakhogy nehany profi emberkenek sikerult elernie, hogy rettegjek a lovaktol (tudasomnak nem megfelelo lovat es fekadatokat adtak stb). Szoval egyelore elvagyok magamban, az uszas az, amit talan szeretnek majd ujra elkezdeni.

17/l

2016. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

eszközként érdemes tekintened rá.

pl ha vesszük egy normálisan megválasztott küzdősportot,akkor ott pár év edzés alatt elsajátítható az a fajta tudás,amivel le tudsz verni egy másik embert.

és ennek a hatalomnak,előnynek a megszerzése,megtartása érdekében edzel.

szeretni meg nem fontos,de csinálod mert kell neked.

ezért érdemes olyan edzést választanod aminek kézzel fogható hasznát veszed az életedben,és nem csak úgy edzel a vakvilágba mert szokás.


a másik lehetőség,hogy végeztetsz évente egy teljes kivizsgálást,egy testzsír és IR mérést,mellé egy kis labort,aztán ha megvannak az eredmények és van némi eltérés,annak utánaolvasol,elborzadsz a várható lehetőségektől és ezek elkerülése érdekében a félelemtől hajtva tudatosabban táplálkozol és edzel.

2016. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valaki nekem azt mondta egyszer, hogy ha élvezed az edzést, akkor nem fejlődsz. Ez azért van, mert ha már élvezed, akkor túl könnyű, komfortzónában vagy. Ha fejlődni akarsz, akkor ki kell lépni a komfortzónádból, ami viszont kellemetlen. Én futni szoktam. Futás közben minden szr, de ha vége, akkor jóleső fáradtság van rajtam és ez kellemes.
2016. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!