Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sok lenne ennyi edzés?

Sok lenne ennyi edzés?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve sportolok, heti 3 edzéssel kezdtem, folyamatosan jutottam el a heti 5-ig, ami a következőképp néz ki:

Hétfő: kar-mell

Kedd: aerob(egy óra/10km futás)

Szerda:láb

Csütörtök:has

Péntek:pihenő

Szombat:aerob(mint kedden)

Vasárnap:pihenő


Azért ilyen szellős az elrendezés hétvége felé,mert lábnap után nem tudok normálisan sem futni egy ideig, hasra edzeni is nehéz(van pár gyakorlat, ahol másodlagosan strapálom a combizmokat is) Az edzések mindig egy óra hosszúak, ez kezdettől így van, általában 6-7gyakorlatot csinálok 20-30-as ismétléssel, közepes súllyal, általában bukásig, mert nekem az nem edzés, ha utána még vígan tudok mozogni. Pár hónapja kezdtem el karra és mellre is edzeni, így egy edzésnappal több lett hetente, minden más már február óta így megy, sosem hagytamki egy napot sem. Nem érzem magam fáradtnak, tudok normálisan aludni (abszolút nincs túledzés feelingje) és rendesen étkezem, de az utóbbi időben a futóedzések valahogy nem mennek. Valahol a fele után kicsivel elkezd tompán fájni a combizmom (főleg a hajlító, illetve oldalt, a farizmok felé) és onnantól nagyon nem esik jól. Ezen nem változtat az sem, ha lassítok kicsit. Az ízületeim abszolút nem fájnak, a legelején volt csak kis térdfájdalom, de az tavaszra el is múlt, ahogy belelendültem. Nem szokott görcsölni egyik izmom sem, alaposan bemelegítek és lenyújtok mindig.


Lehet valamilyen ásványianyag hiány, vagy vitamin? Napközben nem fáj, lábnapokon meg természetesnek veszem és nem hátráltat, de mikor tartósan nyúzom(lásd:futás), szinte csíp, úgy rá tud kezdeni. Amint abbahagyom,vagy sétálok, elmúlik.:( Mitől lehet?

20 éves vagyok amúgy, lány.


2016. okt. 25. 23:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt, hogy 6-7 gyakorlat, 20-30 ismétlés, mindezt egy edzés alatt 3-4 sorozatban.
2016. okt. 25. 23:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem sok. Mindenképpen érdemes szedni egy alap multivitamint,kalciumot magnézium és c vitamint. Bemelegites, bemelegítő krém,nyújtást. Tudok még javasolni de szerintem multivitamin megoldja. Abból nem kell drágát venni.
2016. okt. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyáltalán nem sok ,de utána nyújtsál is . :)
2016. okt. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sok. Egyébként hát, váll kimarad. Talán az is jobb lenne, ha heti kétszer végeznél súlyzós edzést, de akkor teljes testeset.
2016. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!