Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók, tudnátok tanácsot adni?

Futók, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
0-ról indulva 3 hét alatt 2,3-4 km-ert sikerült lefutnom megállás nélkül. Ebben az is közrejátszik, hogy mellette bicikliztem és jelenleg röpizek. Viszont azóta egyszer sikerült 3,3 km-t futnom, hihetetlen jó volt. Ez volt 1 hete, azóta alig-alig tudom a 2,5-öt átlépni. Lehet, hogy az iskola miatt, mert általában este futok, lehet azért mert alapból oda is gyalog és biciklivel megyek. De nagyon-nagyon szeretnék komolyabban futni, és zavar ez az elakadás. Mit javasoltok, hogy tudjam növelni a távot? Néztem hat hetes edzés tervet 5km-re, de nem bírnám 0-ról kezdeni megint, úgy, hogy percenként megállok. Vagy érdemes volna?

2016. szept. 29. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen tempóban futsz? 99%, hogy túl gyors vagy és azért akadtál meg.
2016. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
9-10km/h
2016. szept. 29. 20:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyennek számít :/
2016. szept. 29. 20:11
 4/5 anonim válasza:
En kiskorom ota sportolo vagyok. En annyit futok le, amennyit akarok, ha kezdek faradni, csak visszaveszek a tempobol, majd ujra felemelem a tempot. Ha ez neked nem mukodik, akkor egyerteluen nem eleg jo az allokepesseged, amit nyilvanvaloan tudsz fejleszteni sima futassal. Termeszetesen, ha nem vagy elit sportolo, es egy "faraszto" nap utan szeretnel futkosni, persze, hogy nem fog mukodni, de idovel mindegy, hogy mit csinalsz, ha futsz, javulni fog az allokepesseged, es tobbet fogsz tudni.
2016. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat a 9-10km az enyhe kocogas,kb össze akadna a lábam, de nyilván 0 álló képességgel lehet gyors azis, mindig kicsivel többet próbálj, meg ha úgy van gyorsíts, hosszú es fájdalmas folyamat de megéri
2016. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!