Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Torna órán feleltünk talajtorn...

Torna órán feleltünk talajtornából (bukfenc, fejenállás, kézenállás stb. ) és hiába mondtam a tesi tanárnak, hogy képtelen vagyok ezeket a gyakorlatokat megcsinálni, ő beírta nekem az 1-est, mert nem fogtam neki, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Tananyag? Igen

Megcsináltad? Nem

Megpróbáltad legalább? Nem


Akkor mégis, mi alapján kellett volna jobb jegyet adnia rá?

2016. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy csináljam meg, ha egyszerüen nem tudom megcsinálni? Az előző órákon sem tudtam, pedig próbáltam és addig próbáltam, hogy szinte kitörtem a nyakam és szóltam is neki.
2016. ápr. 3. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi erővel mindenre lehetne mondani, hogy képtelen vagy rá, és ha nem lenne következménye, akkor ezt mindenki ki is használná. Senki sem születik úgy, hogy tud kézenállni pl. Szerintem megérdemelted, azt meg ne mondd, hogy bukfencelni se tudnál, az már kicsit röhej.
2016. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezt megértem. De neked is meg kell értened. Tananyag, jegyet kell rá adnia. Ennyi.

Ha meg sem próbálod, nem adhat rá kettest vagy hármast, csak mert szépen mosolyogsz.

Ha a matektanárnak azt mondod, te nem vagy képes megoldani egy kétismeretlenes másodfokú egyenletet, és el sem kezded levezetni, ott is egyest kapsz. Ez ugyanolyan.

Gondolom, ha legalább a bukfencet megcsinálod (ahhoz nem kell élsportolónak lenni), meg legalább megpróbálod a fejenállást, valamilyen szinten tolerálta volna. De így hogyan?

Jobb jegyet nem adhatott... Azt meg nem teheti, hogy nem osztályoz le belőle...

2016. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is utáltam ezeket a felméréseket, megpróbáltam, nem ment adott rá egy 1-est, vagy 2-est, attól függ milyen napja volt, aztán a következőből meg kaptam egy 4-est pl. Nem nagy ügy, megbukni nem fogsz gondolom.
2016. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Meg sem próbáltad,jogos az 1es.Aki meg sem próbálja akármilyen bénára is sikerül a végeredmény, az nem érdemel mást.
2016. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Ez a tanár inkább húzza le a diplomáját a vécén. Azért, mert nem vette a fáradságot, hogy megtanítsa. Nagyon egyszerű bejárogatni órát tartani, aztán elüti valamivel az időt, elmondja, mit hogyan kell, a többi meg nem érdekli. Az ilyen nem tanár.

Már előző órákon is észre kellett volna vennie, hogy ez nem megy neked, és ha már tanár diplomát kapott, akkor csinálni valamit. Mondjuk felajánlhatta volna, hogy órák után keresd meg és segít.


Szerintem nekifoghattál volna attól még. Egy bukfencet csak össze tudsz hozni valahogy. Fejenállás is meg lehet próbálni, maximum bukfenc lesz belőle. Legrosszabb esetben kézenállás helyett is bukfencezel egyet. De nem tudni az okát, miért nem fogtál neki, lustaságból, félelemből, egyéb miatt, a tanárt speciel nem is érdekli.


Nagy ügyet ne csinálj belőle, nekünk is teljesen hülye tornatanárunk volt, a legtöbb ilyen. Módszertanról valószínű az életében nem hallott, de hogy alkalmazni nem tudja, az fix. Legfeljebb megbuksz tornából, de az a tanár szégyene lesz inkább, főleg, ha más tárgyakból jó vagy.

2016. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

T.Vera, el vagy tévedve kicsit. A tanár ilyen esetben segíthet neki. Akár a kétismeretlenes egyenletben. Rávezetheti, hogy hogyan kell kezdeni. És ha mást nem, mindig rávezetheti a következő lépésre. Ettől is lehet még egyes persze, de a legkényelmesebb a tanárnak beírni az egyest.

A tornatanár is mondhatta volna, hogy segít neki, kitartja a kezét, hogy ne üsse meg magát, vagy akármi. Jó, hogy nem mondta neki, menj fel a gyűrűre és ott csináld a gyakorlatot, aztán ha lepottyan, meghal.

2016. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: És miből gondolod, hogy nem próbált a tanár segíteni? De ha a diák mereven elzárkózik, nem nagyon tud mit tenni.
2016. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De miért tananyag? Én ezekből csak az előre bukfencet mertem megcsinálni, ezért mindig kettest kaptam. Lehet, hogy meg tudtam volna, de nem mertem. Kötélmászásra, gerendára viszont egyeseket kaptam és a szekrényen való bukfencre is, mert azokat sem mertem.
2017. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!