Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki kövér, akkor izmos?

Ha valaki kövér, akkor izmos?

Figyelt kérdés

Nem tudtam jobban megfogalmazni, de kifejtem.


Vannak ugye a nagyon kövér emberek. (Gondoljatok a régi Nagy Fogyás műsorra, ilyen 130+ kilós emberek.)


Nekik ugye egy csomó hájat kell cipelni, aminek meg van a súlya. Azáltal, hogy ők cipelik ezt a súlyt, nem lesznek erősebbek? Nem lesz több izmuk? Mondjuk egy normális méretű ember felemeli a karját, ezzel szemben egy kövér felemeli, amin alapból van (csak mondok valamit) 5 kg háj, akkor az nem nagyobb erőfeszítés?


2016. márc. 29. 00:38
 1/9 gnoomage ***** válasza:

Lényegében igen, de azzal az a gond, hogy vissza üt...


Gondolj bele, ha valamit emelsz, akkor a hájat is emelni kell + a súlyt, vagyis azzal hogy nagydarab vagy még nem biztos hogy sokkal többet tudsz emelni...

2016. márc. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit mondasz, sokszor eszembe jut, mikor látom, hogy nagydarab, kövér emberek kezébe adnak valamit, hogy nyissa ki, vagy cipelje. Mindig az jut eszembe, hogy de a háj az nem izom, nem biztos, hogy erős, csak mert kövér.
2016. márc. 29. 00:56
 3/9 gnoomage ***** válasza:

Igen, rengetegszer nagydarab emberekre bízzák a nehéz dolgokat, bár ilyenkor átlagba már tudják az emberről, hogy erős e...


Mert lehet kövér, attól még erős is, annyira, hogy az a + ami rajta van zsírként már nem is számít bele az emelésbe stb...


Persze, ha valaki kövér és az ég világon semmilyen fizikai munkát vagy valamilyen nehéz sportot nem csinál, akkor nem lesz olyan erős, max annyira mint a többiek, vagy kicsivel erősebb...


De itt jön a nagy test ösztönzése, mivel egy nagydarab ember nem olyan sportot akar keresni, aminél gyorsan kell futni vagy ugrani, hanem aminél kihasználhatja a lendületét és nem kell gyorsaság hozzá... Ilyen pl a súlylökés, súlyemelés, stb..

2016. márc. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kövér voltam (na jó, "csak" 107 kg). A fenti megállapítás csak hülye sztereotípia. Már leadtam egy csomó felesleget (még folyamatban), de elmondhatom, elég gyenge vagyok. Ezért is kezdtem terembe járni, hogy egy kis izmot szedjek fel.
2016. márc. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legjobb haverom 140 kg 1 az az 1 fekvőtámaszt sem tud megcsinálni...

Öcsém 5 évvel ezelőtt 130kg-volt, de 40-et le tudott nyomni...

Öcsém erős volt, haverom meg nem az :D

Amúgy öcsém most 85 és előbb unja meg, mint, megtudnánk mennyit bír :)

2016. márc. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
130 kilóval 40 az nem sok :DD
2016. márc. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jah fekvőből, bocsi, az nem rossz, azthittem fekvenyomás 40kg
2016. márc. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor én másfél éve a 186 centimhez 68 kilósan erősnek számítottam, ha le tudtam nyomni 100+ fekvőt? :D

Ne vicceljünk..

2016. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért tűnnek erősnek mert mondjuk 110 kilóhoz elvinni egy 20 kilós vödröt, vagy 70 kilóhoz azért egyből másabb...

Lehet hogy nem nyom a nehezebb fekve csak annyival mint a kisebb vagy kevesebbel, de egy test test elleni küzdelemben a vékonyabb elég valószínű hogy alulmarad (egy bizonyos súlyig).

Volt osztálytársam kövér volt valami 130 kiló, óriási de senki nem tudott vele mit kezdeni mert kb mindenki 70-80 kiló körül mozgott. Nyilván ha beindul a nagyobb srác akkor ilyen ,,baráti'' hülyéskedésben esélyed nincs vagy test test ellen, de ez a súly nem feltétlen előny ha kövér.

2016. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!