Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyikkel megyek többre?...

Melyikkel megyek többre? Hosszabb távú kocogás vagy rövidebb futás?

Figyelt kérdés

Egyenletes tempóban kocogva napi 45 percet simán bírok. Ha megerőltetném magam igazán, és futnék nagyobb sebességgel, akkor jó, ha 10 percet bírok, és utána már a kocogás is kínszenvedés, és elmegy a kedvem az egésztől.

Jobb lenne mégis megerőltetni magam, és inkább futni kevesebbet vagy a hosszabb, kitartó kocogás is jó edzés?


2016. márc. 24. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell hosszútávot futni, hogy 4 lépésen át belégzés, 4 lépésen át kilégzés. Ha ezt nem bírod, lassíts.
2016. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A kocogás frászkarikát sem ér, jelzi azt is hogy nyugdíjas öregasszonyok kocognak, az nem mozgatja át a beledet, tüdődet, terheli meg a szívedet, igenis az a jó ha lihegsz, és kifáradsz, még ha rövid is, mert az alaposan kiizaszt.
2016. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lihegek és ömlik rólam a víz, sokszor úgy érzem, meg kell állnom így is, de nem állok meg, megyek tovább.

Mire végzek, a hajam csurom víz, és a ruhám is tocsog. Szóval igencsak kifáraszt a dolog.

2016. márc. 24. 13:34
 4/9 anonim válasza:
Az nagyon jó! Hirtelen tudod az jutott eszembe mikor egy 50éves parlamenti képviselő lemegy "kocogni" a margitszigetre. Örülök h nem így van.
2016. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
próbáld ki az intervallum futást! rövid sprint és laza kocogás (vagy séta, ha nem bírod), váltakozva. az időket variálhatod, pl 30 mp sprint, 30 mp séta. ha jobban bírod mehet úgy is, hogy 30 mp sprint, és csak 10 mp pihenő. ez teljesen felpörgeti az anyagcserét.
2016. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt azt érdemes tisztázni, hogy mi a célod.


Minél hosszabb távokat akarsz teljesíteni? Más sporthoz kell jobb állóképesség? Jobban akarsz teljesíteni az ágyban? Vagy egyszerűen csak élvezni akarod a futás élményét? Nagyon nem mindegy.


Az ezekre adott válaszod alapján kell megválasztanod azt, hogy gyorsan keveset, vagy hosszan többet futsz. A HIIT-et így is úgyis érdemes néha belerakni, jó kis kihívás.


Én azért futok, mert fogyni is akarok, emellett én szeretek lassan futni, és közben az energiáimat összegyűjteni, a végén pedig egy kőkemény sprintet letolni úgy, hogy 200m-ig nincs is fáradtságérzetem, elönt az adrenalin, szinte szárnyalok. Leírhatatlan érzés. :)

2016. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem teljesen mindegy, hogyan futsz, ha a végén elfáradsz, lihegsz mint a ló, kiköpöd a tüdődet, akkor jó munkát végeztél.:D A futáshoz semmi sem fogható 10x hasznosabb tevékenység, mint súlyokat emelgetni ami megmozgatja néhány izmodat, a futás, nemcsak az izmokat, a tüdődtől kezdve, a belső szervekig, mindenre jótékony hatással van. Reggelente, pedig repülsz az ágyból, mikor felkelsz, fittség, energia. Ennél jobb tényleg nincs, agyműködésre, gondolkodásra is igen hasznos, a fárasztó futás, megéri, mindennap csinálni!
2016. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban fogyás miatt kezdtem el, de élvezem is most már
2016. márc. 27. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha fogyni akarsz, akkor olyan tempóban fuss, hogy a pulzusod 120-140 között legyen. Ha már edzettebb vagy, akkor jöhet a HIIT. Nézz utána, nagyon hasznos módszer.
2016. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!