Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tartson a bemeleg...

Mennyi ideig tartson a bemelegítés fél óra futás előtt?

Figyelt kérdés

Leírom a teljes szituációmat.

27 vagyok, normál testalkatú, inkább vékony. Az elmúlt 2-3-4 évben az egyetem mellett egyáltalán nem sportoltam, lusta disznó vagyok..

Most eldöntöttem hogy nekiállok valami edzésnek. De mivel nincs jó erőnlétem nem akarok túlságosan gyorsan beleugrani a dolgokba. Az interneten találtam egy futó edzéstervet. A nulláról bő 2 hónap alatt 5km futás lenne a terv.

Az edzésterv úgy van hogy heti 2szer futás, az elején 1perc futás 1 perc séta, 10-szer, 11-szer, 12szer ismételve, majd 2perc-2perc 5-6-7szer, majd 3perc-3perc 5-5-6szor, majd fokozatosan leviszem 5perc futás 1 perc sétára.. De a lényeg nem is ez, hanem hogy szép fokozatosan állnék neki.

A kérdésem az lenne hogy mennyit melegítsek be a futás előtt?

A hideg miatt esetleg hosszabb legyen a bemelegítés? Bármi tanács jöhet.



2016. jan. 20. 00:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a futás+séta kombó van, addig egy rövidebb bemelegítés is elég, egy kis gimnasztika, ugrálás, pár perc kocogás, hogy egyrészt a pulzusod egy kicsit meg tudjon emelkedni, másrészt átmozgasd magad, a beállt izmokat, ízületeket.


Az, hogy mennyire van szükség kicsit egyén függő is, de 10 perc körül már általában elég.

Én mostanában egy rövid átmozgatás után az első 2-3km-et kocogó tempóban teszem meg nagyon kényelmesen, utána váltok csak az utazó tempómra, komolyabb futások előtt szoktam figyelni a gimnasztikára, és arra, hogy lassan emeljem fel a pulzus tartományt.



A hideg miatt inkább arra kell figyelni, hogy a bemelegítés ne a nagyon hidegben történjen, de ne is a lakásban, pl egy fűtetlen előtér vagy lépcsőház tökéletes, a melegben csak kimelegszel, és megfázol, kint meg szintén megfázás, és gyorsan le is lehet merevedni.


Én inkább azt javasolnám, hogy a hidegben valamilyen aktívabb bemelegítést válassz, pl ugrálás, nagyon lassú kocogás, vagy tempósabb, lendületes séta, és utána is az első ismétléseket még kíméletesebben végezd, nem kell mindjárt az első futás+séta párosnál 100 méteres világcsúcsot tolni :)

2016. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!