Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jet Li néhány filmjében...

Jet Li néhány filmjében alkalmaz egy elterelő tenyértechnikát, ennek mi a neve és hogyan kell helyesen végrehajtani?

Figyelt kérdés

A technika lényege az, hogy tenyérrel az ellenfél perifériájába szúr, szemmagasságban, rézsútosan kicsit oldalra, az ellenfél a tenyerébe belenéz, lehetőséet adva másik oldalról könnyen bevitt ütésre.

http://www.youtube.com/watch?v=y7oZeccUNtU

Ebben a videóban 2:08 után háromszor is végrehajtja. A technika minden bizonnyal egy ösztönös, feltételes reflexre épít, amit igyekeztem lemásolni, de valakit sikerült beugratnom vele, valakit nem. Mi ennek a technikának a pontos neve, hogyan kell jól végrehajtani? Milyen forrásból nézhetnék utána? Sokáig kerestem, de a neten nem találtam semmit róla.

Előre is köszönöm minden válaszadónak!


2010. márc. 25. 23:39
 1/9 anonim válasza:
Ez a tenyérbe nézés technikája. Tedd fel a tenyered és reménykedj hogy belenéz, és nem vág pofán.
2010. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Még várom a válaszokat!

2010. márc. 26. 12:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy akik tétre menő küzdelemben hajtják ezt végre, nem a vakszerencsére bízzák, belenéz-e az ellenfél vagy nem. Bizonyára van helyes végrehajtása a technikának, amivel csak az nem néz bele, aki már ismeri, és begyakorolta az ellene való védekezést. De mi lenne ez?
2010. márc. 26. 20:27
 4/9 anonim válasza:
Igen
2010. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem tudok érdemben válaszolni, de ez engem is nagyon érdekel. Egyébként is nagyra tartom J.L-t. :)
2010. márc. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ó, ennek nagyon örülök! :) Lenne kedved elkezdeni böngészni az ügyben? Én próbáltam már magyarul, angolul, semmit sem találtam, ami erre vonatkozna. De folytatom, és ketten biztos többre megyünk.
2010. márc. 30. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát haver, te se vagy szívbajos! :DD

Bocs, de nem igazán érek rá és fogalmam sincs, hogyan keressek erre rá.

Esetleg annyit tudok mondani, hogy kérdezz meg valakit, aki hasonló küzdősportokat, vagy önvédelmi technikákat oktat hátha tud valamit erről a mozdulatsorról.

Vagy írj Jet-nek :D

Úgy tudom neki saját technikája van, amit több mindenből rakott össze, alakított ki. De biztos van még ami ezt tartalmazza, vagy aki ezzel foglalkozik lehet van valami tippje ezzel kapcsolatban.

2010. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyugi, csak tipp volt, eszembe sincs rávenni, hogy kutakodj! :)

Nem tudtam, hogy ő is alakított ki saját stílust, úgy tudtam, hogy csak szimplán többet ismer. A végén lehet az lesz, hogy írok neki. Aztán ki tudja, hogy ő válaszol-e, de meglátjuk. :)

Azért köszönöm, hogy írtál!

2010. márc. 30. 15:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy többet ismer, és sokat tanult de aztán idővel ezeket ötvözte és egy külön stílust alakított ki, ami az ő sajátja. Lehet, hogy tévedek de én valahol így olvastam illetve amikor láttam vele egyszer egy interjút éjszaka a CNN-en akkor is így mondták.
2010. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!