Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy nyújtsunk hatékonyan?

Hogy nyújtsunk hatékonyan?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtem bele a nyújtásba eddig sikeresen viszont érdekel hátha lehetnék még hatékonyabb. Eddig szó szerint naponta nyújtottam főleg hátat és lábat. A nyújtást mindig bemelegítés után végeztem és egy egy izmot 2x 30 másodperces "szériában" nyújtottam. Egy részt több gyakorlat is érintett így osszeségében pl. a belső combizmokat összeadva egy edzésen 5-10 percig is nyújtottam (ha nem több). Továbbá fontos részlet, hogy edzés napokon (karate) mindig edzés előtt nyújtottam. Igazából működik a dolog mert észreveszem, hogy egyre magasabbra tudok rúgni de egy ilyen gyakorlat sorozat bemelegítéssel együtt 1 órát vesz igénybe.

Hogy lehet hasonlóan fejlődni rövidebb időbefektetéssel? Ha a 2x30 másodperc helyett csak 1x10 másodpercet nyújtok ugyan az lesz az eredménye? Kell naponta nyújtani vagy iktassak be pihenő napokat? Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 28. 19:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!