Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok?

Milyen sportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és szeretnék valami olyan sportot űzni, ami:

-rendesen átmozgat

-nem hiperdrága, és lehetőleg otthon, házilag is lehet űzni


Sajnos láb, hát és térdproblémáim is vannak, tehát pl. a futás kilőve. Úszni jártam 3 évig, de sajnos egy régi balesetem miatt utáltam. A szenvedélyem a lovaglás, de az sajnos luxussport. :/

Tehát mit tudnátok ajánlani a megadott szempontok alapján, már ha van ilyen?

Különösebb célom nincs vele, csak szeretnék csinálni valamit a nyáron, meg talán alakformálásnak lenne jó.


Köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 26. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján neked gyakorlatilag minden rossz, ami fizikai erőnlétet / igénybevételt feltételez. Akkor viszont csinálj valami mentális sportot. Sakk, WOW, Honfoglaló, tudom is én. Ha mindeneddel problémád van és mindent olyat utálsz, ami fizikailag fáraszt, akkor alakformálásról nálad nem lesz szó.


Ha ezek a mindenféle problémáid tényleg komolyak, akkor viszont a sportorvostól kérdezd, ne tőlünk.

2015. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első: gerincferdülés, lúdtalp, patella lateralisatióm van, és az utóbbit lehet, hogy műteni kell. Főleg ez utóbbi lehetetleníti el nem csak a sportolást, hanem az életemet. Reméltem, hogy normális választ kapok, de úgy látszik, még erre sem képes senki. normális hangvételben tettem fel egy kérdés, valós problémákkal.
2015. jún. 26. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van gerincferdülésem, de attól még futni is tudok, súlyozni, meg mindent.
2015. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális hangnemben írtam le neked, hogy amennyiben a mindenféle problémáid komolyak, akkor a sportorvostól kell megkérdezni, nem a gyakorikerdesek olvasóitól. Ezt a részleget nem kizárólagosan időmilliomos sportorvosok olvassák, akik tudják, hogy mi a jó neked akkor, ha nem is tudom hány és milyen problémád van (amiket az eredeti kérdésedben NEM írtál le úgy-amúgy). Ártani meg nem akar neked senki. Ezt kellene megértened. Sok sikert.
2015. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

hát lehet most nagy hülyeséget írok, mert nem vagyok jártas ebben, de mondjuk a boksz nem jó? vagy esetleg kerékpározhatsz is csak oda is térd kell. Á hagyjuk nincs értelmes ötletem.

Vagy mondjuk a tollas meg ilyenek azok is ki vannak lőve?

2015. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bringázni amúgy is szoktam, a lovaglást és a kerékpárt említette csak a doki, de ebből az egyik nagyon drága.
2015. jún. 26. 18:21
 7/7 aikiboxer ***** válasza:

A javaslatom az, hogy vedd meg a Fegyencedzés című könyvet, online is le tudod tölteni, de a papírkönyv jobb. Ez egy saját testsúlyos, otthon végezhető edzésprogram, amely az egész testedet átmozgatja és magadhoz igazítod a terhelést. Semmilyen eszköz nem kell hozzá csak egy húzódzkodó.


Ezt kiegészítendő, vehetsz Thera-Band gumiszalagot is, ehhez is létezik könyv meg androidos app is, valamit rengeteg videó a youtube-on. Ezzel kiegészítheted a fegyencet, és szuper alakod és erőnléted lesz fél év múlva.


Kajának töltsd le a Sárga kapszula című könyvet.

2015. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!