Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segitenetek kialakitani a...

Segitenetek kialakitani a logikus sorrendet? Ehgyomorra aerob, zabpehely feherjevel, sulyzos edzes, feherje.

Figyelt kérdés
Dietan vagyok amugy. Mi lenne a helyes sorrend. Edzes utan mindig feherjet iszom, iszont a reggelim is mindig feherje es zabpehly, viszont sulyzos edzes elott kozvetlenuk ne egyek ch-t, de az aerob legyen a sulyzos elott. Kicsit osszezavarodtam. :) valaki levezetne nekem? Nagyon megkoszonnem. :)
2015. ápr. 4. 01:09
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

1. Reggel eszel sokat, és ez a nap hátralévő részében egyre csökken. A zabpehely tipikusan vacsorának való, míg a húsétel, tojás, stb. reggelire.


2. Edzés előtt két órával ne egyél, mert rosszul leszel! De előtte mindenképpen egyél bőségesen, mert másképp nincs értelme edzeni! (Az étkezés tartalmazzon összetett szénhidrátot, zsiradékot, fehérjét is!)


Először ahhoz fog kelleni az energia, hogy egyáltalán végrehajtsd a mozdulatokat. De az izmok fejlődése nem az edzés során, hanem az edzés utáni következő egy-két napban, a regenerációval történik. Ahhoz azonban, hogy a regeneráció rendesen végbe menjen, a szervezetnek szüksége van az alapvető építőelemekre (mint például a fehérje, amivel az izom mikrosérüléseit összefoltozhatja). Az így meggyógyult izom erősebb és nagyobb térfogatú lesz, és arányosan növekszik az energiafelvétele a szervezetből. (Erősebb izom nyugalmi állapotban is több energiát igényel, ezért fogyaszt az edzés.)


3. Edzés sorrendje:

a. Bemelegítés (Körzések, enyhe kardió, dinamikus/"hajolgatós" nyújtások, hogy a vér rendesen átmossa a szöveteidet)

b. Kardió/aerob edzés.

c. Anaerob edzés. (Az ismétléseidet gondolom, tudod.)

d. Levezetés. (Lassú körzések, amíg a szívverésed vissza nem áll, statikus/"odahajolós" nyújtások, mélylégzéses gyakorlatok.)


All in all, ez a típusú edzés nagyjából másfél-két órát kell, hogy kitegyen. Ha így csinálod, akkor minden két edzés közé be kell iktatnod egy pihenőnapot, hogy az izmaid regenerálódhassanak. (Ne feledd, ez a LÉNYEGI része a fejlődésnek! Az edzés ezt FELVEZETI!) Ha futsz, akkor ezen a napon elmehetsz, de mást ne nagyon! Ha túledzel, akkor a saját fejlődésedet hátráltatod, ráadásul növeled a sérülésveszélyt.

2015. ápr. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Ja, első vagyok, amit még hozzá akartam tenni: ne feledd, hogy a zabpehelyben önmagában nincs energia. (A hozzáadott fehérje, tej ad valamennyit.) A zab nagy része oldhatatlan rost, amit nem emésztünk meg. Tulajdonképpen változatlan formában áthalad a szervezeten, és alig van valami, ami felszívódik belőle.


Probiotikumokat érdemes szedni mellé, azok megeszik a rost egy részét, cserében számodra hasznos hatásokat fejtenek ki. (Nem beszélve arról, hogy ha pl. Acidophilus-t vagy Ramnosus-t is tartalmazó probiotikumot szedsz, az megvéd bizonyos betegségek, pl. a candida albicanis ellen. Érdemes szakirodalmat lapozgatni ilyesmivel kapcsolatban!)

2015. ápr. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra ne aerobozz, rossz hatással van az izmokra.
2015. ápr. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Mindkettő hulyeséget ír. Az első annyira nem ért hozzá, hogy már fájdalmas, de megértem csak akkor nem kell osztani az észt.

Aerob vagy kardio mindig súlyzós után menjen, sosem előtte. Ez aranyszabály! Ha előtte kardiozol, akkor ellövöd a puskaport, amivel a súlyzóshoz kellene és izomból fogsz fogyni. Ha viszont előtte megy a súlyzós edzés, akkor ott felhasználod a ch-t, majd az azt követő aerob edzésnél hamarabb tudsz fogyni zsírból, mivel már nem lesz ch. Ha kardiozol utána az rövidebb intervall legyen vagy hosszabb aerob.

Edzés előtti kajába kell ch is, mivel ezt fogd súlyzósnál felhasználni. Ha nem megy ch, akkor izombontás lesz.

A zabban vannak rostok, azokat tényleg nem emésztjük meg, de csak a rost részét, amúgy a beltartalmat szépen hasznosítjuk. Ha áztatod a zabpelyhet, illetve én 1 percig mikrózom vízben, akkor szépen megpuhul, könnyen emészthető lesz.

És mielőtt bárki beszól, élelmiszermérnök vagyok és edzek 30 éve. Szóval nekem higgyél kérdező, és akkor jutsz is valahová.

2015. ápr. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én írok hülyeséget?-.-

Edzés előtt fél órával szerinted miért kell kajálni, és miért jó közben bcaa inni, vagy esetleg előtte bevenni?

Mert edzés közben fennáll a katabolizmus veszélye.

2015. ápr. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Arra nem is tértem még ki amit írtál, az elsőre reagáltam még kisgyerek. De akkor nézzük:

Edzés előtt kb 1-1,5 óráva kell enni , nem fél órával. Nem írtam, hogy éhgyomorra kell súlyzózni. Pont azt írtam, hogy kell teljes étkezés előtt. Csak nem fél órával.

Aerob előtt viszont nem kell kajálni, nem fogja megenni az izmodat. Intenzív kardio az más. Ha az hosszú idejű, akkor felzabálja az izmot is. De az aerob az nem.

Reggel is lehet aerobozni éhgyomorra, nem lesz bajod.

2015. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Hülyeség...
2015. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Mi hulyeség? Semmi indokkal csak egyszerű fikázás amit írsz.

A tudás és tapasztalat nálam van. Ennyi.

2015. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Kicsit túlaggódod ezt az izomvesztést. Nem esik le rólad az izom, ha éhgyomorra aerobozol. Ami lényeg, hogy hosszú intenzív kardio ne legyen.
2015. ápr. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

1.

Éhgyomorra nem jó dolog edzeni/aerobozni...én biztos nem lennék hajlandó éhesen edzeni.

2.Azért valamennyire, ha egy picit is, de fennál a katabolizmus veszélye.

Szóval semmi értelme nincs.

2015. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!