Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire elég ennyi mozgás?

Mire elég ennyi mozgás?

Figyelt kérdés

Naponta minimum 1 órát sétálok közepes vagy inkább kicsit intenzívebb tempóban, és átlag 15-20 emeletet lépcsőzök. Nagyjából ennyi a napi aktív mozgásom, mert egyébként ülőmunkát végzek. Mire elég ez? Mennyire számít kielégítő mozgásmennyiségnek?


Eddig nem nagyon mozogtam egyébként, és lassan érzem a hatását: a sétától egyre kevésbé fáradok el, a múltkor 3 óra folyamatos gyaloglás után is kedvem lett volna még folytatni. Viszont a lépcsőn 2 emelet után már lihegek. Ez mennyire számít rossznak a magyar átlaghoz képest?

Mennyit kell még erősödnöm, ha pár hónap múlva intenzíven (de nem versenyszerűen) akarok sportolni? (valami csapatsportra vagy harcművészetre gondoltam).

Milyen mozgásformák vannak, amik nem izzasztóak, és beleilleszthetők egy zsúfolt napirendbe?


26 éves lány vagyok, a súlyom pont jó, fogyni nem szeretnék, csak az állóképességemet, edzettségi szintemet növelni.



2015. márc. 19. 22:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért baromságot ne írjatok. Rengeteg nő szeret sportolni. Kérdező amit írtál az lópikula. És keményen kell edzeni, mi az hogy ne legyen izzasztó? Heti 3 erősítő edzés és heti pár kardió nem ártana. Az alibiedzest felejtsd el.:-)
2015. márc. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Heti 3 erősítő edzés és heti pár kardió nem ártana."


Nem sok az egy kicsit? Nem olimpiára készülök, csak azt szeretném, ha nem fáradnék el, ha felmegyek a negyedikre.

2015. márc. 20. 10:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Olimpiára ez kevés lenne.:)

De csak tanács, annyit edzel amennyi neked megfelel.

2015. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha ülőmunkát végzel, akkor nagyon fontos lenne a hát-, kar- és hasizmaid fejlesztése is, ehhez nem elég a lépcsőzés és a séta.
2015. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Aki szerint a lányok nem sportolnak, más a baráti köre, nekem rengeteg sportoló lány ismerősöm van. Én is sportolok lányként, és nem azért mert jaj fel lehet öltözni sportruhába...
2015. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A hát-, kar- és hasizom fejlesztése nem rossz ötlet, majd keresek hozzá gyakorlatokat.


Utolsó: Ne magyarázkodj. A "lányokat csak az öltözés rész érdekli" szöveg egy butaság. Van pár ilyen, de azoknak pontosan megvan a férfi megfelelőjük, aki izompólóban, márkás naciban, belőtt hajjal "edzenek" a konditeremben. :) Szóval nemtől független a dolog.

2015. márc. 20. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!