Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire elég ennyi mozgás?

Mire elég ennyi mozgás?

Figyelt kérdés

Naponta minimum 1 órát sétálok közepes vagy inkább kicsit intenzívebb tempóban, és átlag 15-20 emeletet lépcsőzök. Nagyjából ennyi a napi aktív mozgásom, mert egyébként ülőmunkát végzek. Mire elég ez? Mennyire számít kielégítő mozgásmennyiségnek?


Eddig nem nagyon mozogtam egyébként, és lassan érzem a hatását: a sétától egyre kevésbé fáradok el, a múltkor 3 óra folyamatos gyaloglás után is kedvem lett volna még folytatni. Viszont a lépcsőn 2 emelet után már lihegek. Ez mennyire számít rossznak a magyar átlaghoz képest?

Mennyit kell még erősödnöm, ha pár hónap múlva intenzíven (de nem versenyszerűen) akarok sportolni? (valami csapatsportra vagy harcművészetre gondoltam).

Milyen mozgásformák vannak, amik nem izzasztóak, és beleilleszthetők egy zsúfolt napirendbe?


26 éves lány vagyok, a súlyom pont jó, fogyni nem szeretnék, csak az állóképességemet, edzettségi szintemet növelni.



2015. márc. 19. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Ezeket miért nem a pasiddal egyezteted?Nincs jobb dolog mint együtt sportolni azzal akit szeretsz.

A legtöbb lány utálja a sportokat,szerencsés az a pasi akinek sportos barátnője van.

Viszont az izzadással meg kéne barátkoznod mert az együtt jár a sporttal.

2015. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nincs pasim, de ha lenne, valószínűleg akkor sem egyeztetnék vele. (Mint ahogy mással sem - barát, testvér...stb. - mert általában egyedül szeretek menni)


Az izzadás jó dolog, és tudom, hogy a sporttal jár, de több okból is szeretném minimalizálni egy darabig.

2015. márc. 19. 23:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja, és honnan veszed, hogy a legtöbb lány utálja a sportokat? Pont a múlt héten olvastam egy tanulmányt, miszerint ma Magyarországon több nő sportol rendszeresen, mint férfi.
2015. márc. 19. 23:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt mondtad valamilyen csapatsportot szeretnél űzni,azt nehéz egyedül csinálni,de általában még a harcművészethez is kell partner vagy ellenfél.
2015. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem akartalak megsérteni,nagyon örülnék neki ha sok lány sportolna,de ez sajnos nincs így.
2015. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ejj, már! Azt természetesen majd nem egyedül csinálnám. De most sétálni, esetleg kicsit tornázni, ilyenek, azt egyelőre egyedül szeretném. Amúgy a kérdés szempontjából tök mindegy.
2015. márc. 19. 23:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja bocs,a kérdésedre még nem válaszoltam.Kezdetnek elég,de fokozatosan növelned kell az intenzitást.A sétából kocogásra kell váltani,a lépcsőket kettesével,hármasával kell szedni.


Ezt most ne vedd tolakodásnak,de én azért gondolom,hogy kevés lány sportol,mert én sportos életmódot folytatok,a munkám is szorosan kapcsolódik ehhez mégsem találok olyan párt aki aktívan sportolna velem.

A kezdeti lelkesedés után hamar elmarad a folytatás.

2015. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Inkább azt mondanám, hogy Magyarországon összességében kevés ember sportol. A lányok kicsit többen, mint a fiúk, de még így is alacsony százalékban (azt hiszem, a felmérésben 10 % körül volt, de ez valamennyire biztos torzít, a valóságban még ennél is kevesebben lehetnek).
2015. márc. 19. 23:46
 9/16 anonim ***** válasza:

ez a tanulmány legfeljebb akkor lenne igaz ha valami csalással a flabélosz meg a többi mihaszna dolog is sportnak számítana amikor nem azok.

kezd el a fegyencedzést és guglizz rá az ugrókötél edzéstervre.

2015. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy a csajok nem szabadban teszik hanem termekben vagy otthon mert az utcán biztosan kevesebb a lány mint a fiú.

Megint provokatív lesz amit mondok,de a lányok szeretnek szépen felöltözni teniszhez,futáshoz,biciklizéshez,de maga a sport másodlagos.

2015. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!