Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem futni, de megfájdult...

Elkezdtem futni, de megfájdultak a ízületeim. Lehet ez a 10-15kg súlyfeleslegemtől? Vagy hirtelen sokat futhattam?

Figyelt kérdés
A combtövemnél fáj, remélem nem lesz ennél rosszabb ha folytatom a futást, mert nagyon szeretném. Két terhességem volt, és 40 éves vagyok. Lehet csupán a korom miatt? Vagy a túlsúly? Ugye nem kell emiatt lemondanom a futásról?
2015. márc. 13. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
a sportolásról sosem kell lemondani! így az elején lehet nem árt egy kicsit visszavenni a tempóból, had szokja a tested a terhelést.
2015. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:

Mennyit futottál?

40 évesen még bőven maratont futnak egyesek. Persze nem a nulláról kezdenek bele egyből a maratoni távval.

A 10-15 kiló felesleg sem kevés, de azért nem a világ vége.

Csak fokozatosan és óvatosan kell csinálni. Meg vitamin és ízületvédő sem árt mellé.

Az étrended milyen? A fogyás főleg azon fog múlni, nem a futás mennyiségén.

2015. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egy edzetlen elhanyagolt testnek bőven lehet megterhelő a kocogás,mert egy erősen rázó és egyoldali terhelést ad.

guggolni,vádlizni,alsó hátat és hasat érdemes lenne edzened mellé,hogy valamilyen szinten felkészítsd a tested,ízületeidet,izmaidat erre a fajta terhelésre és az ütés csillapításra.

fegyencedzésre keress rá és kezd el minimum a guggoló és a híd fejezetet.

2015. márc. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!