Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek elkezdhetek még...

Szerintetek elkezdhetek még taekwandozni? Vagy már idős vagyok hozzá?

Figyelt kérdés
13 éves,lány vagyok. Már régebb óta szeretnék valamilyen harcművészettel foglalkozni. És a taekwando tetszett a legjobban de bárkinek felemlítem azt mondják hogy szerintük már nem kezdhetem el. Mert idős vagyok hozzá vagy mert nem tudnék felzárkózni és gyerek korban kell elkezdeni. Szerintetek is idős vagyok hozzá?
2015. jan. 14. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Simán el lehet kezdeni, sőt 14 éves kortól indulnak a felnőtt edzések. Akik azt mondták, hogy túl idős vagy már hozzá azok, szimplán hülyék. Én 16 évesen kezdtem el és már 8 éve csinálom.

Gyerekkorban amúgy felesleges elkezdeni, vannak olyan gyerek TKD edzések ahol már 5 éves kisgyerkőcök is edzenek. Ezeknek a gyerekedzéseknek amúgy még nincs is sok közük a taekwondóhoz, ezek az edzések inkább olyanok mint egy óvodai tesióra. 14 éves kortól indul tulajdonképpen az igazi taekwondo edzések. Szóval nem lennél egyáltalán lemaradva azoktól, akik mondjuk 6-7 éves korban kezdték el.

Ráadásul 13 egyáltalán nem vagy idős hozzá. Az én bátyám 31 évesen kezdte el a taekwondót, igaz versenyző már nem lehet belőle. És akkor mi van?

De te Kérdező 13 évesen simán lehetsz még versenyző is! Hohó...bőven!


Szóval hajrá! Nyugodtan kezd el!

2015. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál^^ sokat segítettél most ezzel:33 amint túl leszek a vizsgákon (iskolailag írok mivel most vagyok 8-adikos) akkor rögtön neki is állok^^
2015. jan. 14. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!