Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok kondi mellé?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, edzőteremben edzek kicsit több mint egy éve. Komolyabban szeptember óta foglalkozom vele(tápanyagbevitel, vitaminok, stb.). 60 kg a testsúlyom, ektomorf testalkatom van(nagyon nehezen hízok), de mostanra már elég sportos lett a kinézetem. Heti 5 alkalommal járok le a terembe, de nem érzem magabiztosnak magam attól, hogy súlyokat emelek, és izmosodom. Szeretnék megtanulni valamilyen küzdősportot januártól, hogy ne csak az izmaim legyenek nagyon, de használni is tudjam őket, ha esetleg arra kerül sor. Csak nem igazán tudom melyik lenne az optimális sport. Nem akarok túl durvát sem, mint pl az MMA, de azért érjen valamit. Ja és persze az sem hátrány, ha nem tördelem szét a kezeimet edzések közben, ugyanis munkaeszköz(masszőrnek készülök). Nincs nagyon tapasztalatom az ilyesmiben. Ezért akinek van bármiféle tanácsa, szívesen fogadom! :)

2014. dec. 1. 23:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mintha picit ideges lennél. Előre jelezném (csak azért, hogy nehogy bajod essen), a sok erőlködés aranyér kialakulásához vezethet.


És hogy a témához is hozzászóljak picit. Te még NEM voltál mester edzésen. Ebben biztos vagyok. (Szerintem mondjuk a Wing Tsun-t sem próbáltad ki, de ez csak tipp). Írtam az előbb, hogy nem 1-2 óra alatt jön az eredmény. Nagyon sok gyakorlás kell hozzá. A beállást szép, hogy felhozod, de ennél jóval összetettebb, és nem csak abból áll. És nem fogsz mindent látni youtube-ra feltett videókból. Nem kötelesek mindent felrakni, és nem is fognak.

2014. dec. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam a wing tsun-t. Láttam szemináriumon, a Mádayt is, és magát a Leung Ting félistent is. Iszonyatosan szánalmas és kritikán aluli edzések és szemináriumok ezek. Sparring nincsen benne, még mester edzésen is csak iszonyatosan ritkán. Másrészt, Máday a wing tsun-t legelőször nem a Leung Ting-től tanulta, hanem Slavko Truntic-tól Szerbiában. Én is Szerbiában élek. Az itteni wt-sek, mindig megagyalták a Mádayt. Slavko tanított meg minden lényeges dolgot a Mádaynak, Leung Ting pedig csak igazából a mesterfokozatait adogatta sorba neki. Itt Szerbiában a kung-fu nagyon népszerű, és sokkal magasabb szinten oktatják itt, mint Magyarországon. Itt szinte bármilyen kung-fu irányzatot tanulhatsz (olyat is amiről nem is hallottál) és mindegyik jó! Itt például a boksz az nagyon gagyi, az itteni boksz edzések olyan mint a tesiórák + kis zsákolgatás (persze van 4-5 nagyobb klub ahol itt is jó, de a nagy többségében irtó gagyi). Magyarországon pedig a boksz majdnem minden stílust ver. Nem az a lényeg, hogy melyik küzdőrendszer a jobb, az oktatás a lényeg. A karate nálunk vacak, nagyon is.


Maga a wing tsun az nem rossz, ha jól van oktatva, de kell mellé valami másik stílust is űzni, hogy igazán hatékony legyen. Ellenben a Xing Yi, Hung Gar, Choy Lay Fut, Weng Chun (ne keverjük a Weng Chun-t a wing chunnal! Nem elírásról van szó! Sőt a weng chunnak nagyon minimális köze van a wing chunhoz, igazából csak a nevük hasonló. Mert teljesen más a kettő.), Pak Hok, önmagukban is megállják a helyüket.

2014. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha tényleg "zongorázni akarsz" (finom kezeket szeretnél), akkor a box alapú stílusokat felejtsd el - számtalanszor takargattam a lefeketedett végtagjaim és nem tudtam leírni két sort sem mert kiejtettem a tollat a kezemből a "felkeményítési időszakok" során :). Ráadásul; az ilyen-olyan boxolók keze lassacskán elcsúnyul (masszőrként ez is szempont?), a talpad folyamatosan tele lesz bőrkeményedésekkel (ollóval vágom)... stb :).


Az MMA nem sport, hanem egy vegyes szabályrendszer. Mint az álló-harcban a K1. A thai-osok is küzdhetnek pl. kickbox és thaibox szabályrendszerben (és még azokon belül is több variáns van).


KM & Defendo: a KM-hez kell az előképzettség (ha az megvan, akkor kifejezetten hasznos trükköket építhetsz be a boxodba). A Defendoban több figyelmet fordítanak az alapozásra, - szerintem - nyersebb és keményebb a KM-nél és a jellemzően nagymotoros mozgásai miatt hozzám közelebb is áll (de pl. ugyanúgy veretik a földet, mint thai edzésen, úgyhogy ez sem éppen kíméletes a kéz ízületeihez). Ahogy a KM-es csajokat figyelgettem, ott éppen ellehetsz az ökleid felkeményítése nélkül is...


Ha ennyire számít a megjelenésed (értsd: a kezed / végtagjaid kinézete... stb.) akkor a lágyabb stílusok között keresgélj.

2014. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, érdekes kis vita kerekedett ki a kérdésemből. :D

Úgy érzem, nem a Wing Tsun lesz a választottam, ahogy a véleményeket olvastam. Sokkal inkább vonz a kick box, és a defendo, ahol keményen kell küzdeni, és ér is valamit az edzés. Olyat, amire azt mondják: Ez igen, ez a gyerek kitartó! Viszont a kezeim miatt szerintem még várok vele, amíg levizsgázom. Nem hátrány, ha nem töröm el az ujjaimat, de nem az a célom, hogy a hajam szála se görbüljön. Pont ellenkezőleg! Szeretnék megedződni, de a masszázs tanárom kinyírna, ha azért nem tudnék aktívan részt venni az órákon, mert szétveretem magam önként, és dalolva. :D

Megfontolom a tanácsokat, és még egyszer köszönöm!

2014. dec. 3. 02:05
 15/20 anonim ***** válasza:

Válaszd nyugodtan a kung fu-t. Hatásos, tapasztalatból mondom!!!


#USBORNE

2014. dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
usborne *.* mit tettél?
2014. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Váltottam!


#USBORNE

2014. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sz@r a Wing Tsun? Nem az erő a lényeg hanem a technika benne!!! nem hiába nő találta fel.. és sokkal erősebb embereket is el lehet vele verni főleg a gyúrós keményeket mert azok úgy mozognak mint az anyahajó!
2014. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
21 évesen már igazán feltalálhatnád magad hogy mit akarsz csinálni légy már önálló!
2014. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 aikiboxer ***** válasza:
Azt seki nem mondta, hogy szar, csak hogy több benne a hagyományőrzés mint a hatékonyság.
2014. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!