Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok kondi mellé?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, edzőteremben edzek kicsit több mint egy éve. Komolyabban szeptember óta foglalkozom vele(tápanyagbevitel, vitaminok, stb.). 60 kg a testsúlyom, ektomorf testalkatom van(nagyon nehezen hízok), de mostanra már elég sportos lett a kinézetem. Heti 5 alkalommal járok le a terembe, de nem érzem magabiztosnak magam attól, hogy súlyokat emelek, és izmosodom. Szeretnék megtanulni valamilyen küzdősportot januártól, hogy ne csak az izmaim legyenek nagyon, de használni is tudjam őket, ha esetleg arra kerül sor. Csak nem igazán tudom melyik lenne az optimális sport. Nem akarok túl durvát sem, mint pl az MMA, de azért érjen valamit. Ja és persze az sem hátrány, ha nem tördelem szét a kezeimet edzések közben, ugyanis munkaeszköz(masszőrnek készülök). Nincs nagyon tapasztalatom az ilyesmiben. Ezért akinek van bármiféle tanácsa, szívesen fogadom! :)

2014. dec. 1. 23:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Menjél el Wing Tsun-ozni (Tsun 'T'-vel, NEM pedig 'C'-vel). Bár azt előre megmondom, hogy valószínűleg rád fognak szólni párszor, ha túl feszes vagy. Márpedig a kondis emberek kifejezetten a feszes emberek közé tartoznak. Na szóval ez pont jó lenne neked, ha ellazult szeretnél lenni nagy izomzattal. Pénz az kelleni fog hozzá, ha esetleg elkezded. Az edzés maga az még nem olyan vészes, de a vizsgák pénzesek.
2014. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2014. dec. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 aikiboxer ***** válasza:
Éppen mondtam volna, hogy birkózás vagy judo (ezek passzolnak a kondis izomrendszerhez), de most látom, hogy csak 60 kg vagy, azaz vékony, ezért mindegy, mit választasz. Ha szeretnél megtanulni bunyózni, akkor box, ha csak a levegőben csápolni, akkor jó a kung-fu is. :)
2014. dec. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz kérdés. Attól függ, hogy mennyire komolyan kondizol. Foglalkoztam ökölvívással, thai-boxoltam és mellettük belekóstoltam egy-két önvédelmi stílusba (Defendó, KM): egyik edzőm sem preferálta, ha bármelyik tanítványa gyúrni járt és tagadni sem nagyon volt értelme, mivel azonnal kiszúrták a mozgásukról. Vannak nagyon jó és preferált kieg. edzések (KettleBell, spartan... stb.), de a gyúrásra nagyon fújnak. Ráadásul; ha elkezdesz lejárni pl. boxolni, akkor úgyis rájösz majd magadtól is, hogy - adott szinten - a bicepsz körmérete nem igazán számít :).
2014. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
A Wing Tsun nem parasztvakítás. Volt szerencsém látni, hogy a mester milyen erőt tud belevinni egy nagyon rövid ütésbe, milyen gyorsan tud mozogni, stb.. Persze az ilyen menőknek, mint 'aikiboxer', nem nagyon ajánlom, mert a fegyelem és a normális hangnem az számít. Az ő fajtáját az első alkalommal kivágják.
2014. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Ezt elírtam, bocsánatot kérek. Arra a válaszolóra gondoltam, aki azt írta többek között, hogy ,,parasztvakítás''. A felette levő 'aikiboxer' csak nagyképű.
2014. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát a testsúlyod miatt mindenképp valami állóharcot javasolnék(birkózásba és hasonlókba nem igazán lenne siker élményed) a box, thaibox, kickbox, savate jó választás lehet ha küzdősportban gondolkozol az escrima és a jujitsu(nem brazil) pedig ha harcművészetbe.
2014. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
A Wing Tsun az tényleg szánalmas, sőt a legtöbb haza kung-fu irányzat is. Viszont a Wing CHun, a Xing Yi és a Hung Gar az nem rossz! A Hung Gar az pedig eleve olyan kung-fu irányzat ahová KELL a minél nagyobb fizikai erő.
2014. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
*hazai
2014. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10%

Azért azt jó lenne tudni, hogy egyáltalán kipróbáltad-e a Wing Tsun-t vagy csak dobálózol a szavakkal. Olyan sok dolgot írsz. Mind kipróbáltad? Én kipróbáltam a Wing Tsun-t, és tudom, hogy miről beszélek.


Egyébként úgy alapvetően egy kung-fu-nak nem az szokott a célja lenni, hogy izmosítson, hanem az, hogy megtanítson mozogni, érezni az egyensúlyt, stb.. Plusz az, hogy kevesebb izomzattal tudj védekezni egy kigyúrt izomagyú ellen adott esetben. És egy kunf-fu-nak soha nem az a célja, hogy 1-2 óra alatt tanítson meg bunyózni. Évekbe telik, míg valaki ezt rendesen megtanulja. Mint írtam, én láttam Si-Fu-t, hogy mire képes. Te meg szerintem NEM láttad. A Wing Tsun-nak kínai gyökerei vannak, és szemináriumokon a kínai mester ugyanúgy meg szokott jelenni, tehát én óvatosan bánnék ezzel a 'hazai' szóval. Olyan értelemben természetesen hazai, hogy oktatják itt is. Ráadásul a magyar mester világviszonylatban a legjobbak között van. Szerintem mondhatom azt, hogy csak 1-2 kínai nagymester van előtte. Mint mondtam, természetesen a fegyelem számít, ha Wing Tsun edzéseken úgy viselkedsz, mint itt, elég hamar elérheted, hogy ne járhass edzésekre.

2014. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!