Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gépet ajánlotok fogyókú...

Milyen gépet ajánlotok fogyókúrához?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyókúrázni. Kb. 10-20kg-tól szeretnék megszabadulni. Melyik az a gép, mely hasznos lenne? Szeretnék többet mozogni, de ugyebár jön a tél+a géped megoldás jobban tetszik, mint pl a futás.

Az eliptikus trénert már próbáltam, az tetszik. :) mindenhonnan szeretnék fogyni, de legfőképp hasból!



2014. dec. 1. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ellipszis is jó és a szobabicaj is. Olyan nincs, hogy irányított fogyás, nem te döntöd el, honnan fogysz. Ez genetikailag determinált.
2014. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van! De azért ha valami hasgépet ajànlanak, az gondolom hasznosabb oda, mint fenékre... Szóval valami könnyű használatú hasgép+"Sima" gèp is érdekel!
2014. dec. 1. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs helyi zsírégetés, nem onnan fogysz amire edzel. A hasgép meg pénzkidobás. A legjobb a hasprés , lábemelés függeszkedve és a plank. Ennyi. Nem kell gép erősítéshez.
2014. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira vasarolni akarsz akkor haskereket vegyel. Annak van ertelme.
2014. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne legyél már ilyen nyekenyóka :D Még most is (csak) pólót szoktam felvenni fentre, amikor a szabadban futok (amikor nem esik az eső). Ha annyira fázós vagy, akkor te felvehetsz még egy réteget. Vannak direkte olyan pólók, amik nagyon jól elvezetik a hőt. Én a Lidl-ben vettem egyet. Komoly 1200 forintba került. Pénzbe került, ez igaz, de megérte. Én érzem, hogy izzadok, de tényleg annyira jó a póló, hogy majdnem teljes egészében elvezeti a verejtéket.


Na szóval nem 'finnyázni' kell, hanem belerakni a kilométert, és meglesz az eredménye (ez nem azt jelenti, hogy kezdj egy félmaratonnal).


Csomó játszótér van, némelyiknél még direkte hasazó cucc is van (de nem létszükséglet). Ha Budapesten vagy, akkor különösképpen sok lehetőséged van.


És csak ismételni tudom a többiek egyik mondatát: helyi zsírégetés NINCS, NEM LÉTEZIK, felejtsd el. Szép, hogy hasazol, arra lesz jó, hogy könnyebben hajolsz, könnyebben felkelsz az ágyból, jobb lesz a közérzeted, stb.. Ezek egyike SEM egyenlő viszont a fogyással. Azt nem lehet izomerősítéssel elérni.

2014. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fitnessfan válasza:
Szia! Tényleg nem működik a "hasból fogyás". Ha fogyni akarsz, ahhoz megfelelő étrend kell. Csökkenteni kell a kalóriabevitelt. Azt, hogy a csökkentett kalóriabevitelt te milyen tápanyagok nagyobb arányú megvonásával tudod jobban kibírni, az a te szervezeteden múlik. Én nem hiszek az egyenétrendekben, ki kell tapasztalnod. Az viszont biztos, hogy ahhoz, hogy fogy, kevesebb energiához kell jusson a szervezeted, mint amit eléget, így fog csak a tartalékaidhoz: zsírpárnáidhoz nyúlni. A sport ahhoz kell, hogy a szervezeted energiafelhasználását fokozza, vagyis ezzel is ugye több tartalékot kelljen felhasználni. Ez ellen viszont a szervezeted tiltakozni fog, mert ösztönösen tartalékolni akar. A túl intenzív mozgással kiverheted a biztosítékot. Bár a futás nagyon jó az erőnlétnek, rengeteg energiát használsz vele, inkább a lassú, hosszú kocogás a célravezető, jó zsírégető. A tested, hasad szép tónusának biztosításához az én tapasztalatom szerint a futás nem elég. Nekem az m-tech Pulley-Trainer vált be a legjobban kiegészítésként. Ez olyan, mint a TRX, csak sokkal jobb, könnyebb, kisebb helyen elfér, kiváló egyensúlygyakorlatokat is lehet vele csinálni, az egész testemet tudom vele edzeni, bárhol tudom használni, imádom! Van egy picit olcsóbb m-tech Suspension Trainer is ott, ahol én vettem, az tisztára olyan, mint a rip:60, meg van egy alap verziójuk. Az se rossz. Én mindent kipróbáltam az üzletben mielőtt megvettem. Úgy emlékszem, vannak kifejezetten hasizomerősítő gépek meg ferdepad is. Görgős hasizomerősítőt is láttam. Az eladók is gyúrnak, eléggé benne vannak a témában. A Práter u-ban van az üzlet a Corvin Plázához nagyon közel.
2014. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utálok futni, nem fogok futni! Nem hiszem el, hogy csak futással lehet lefogyni! Anno sikerült megszabadulnom 20kg-tól, bicikli által, de utána nem figyeltem, csak faltam és vissza híztam. Kisbabám van, úgyhogy benti, lakáson belüli megoldás lenne a legjobb!

Utolsó köszönöm :)

2014. dec. 2. 19:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm :)
2014. dec. 2. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Bicajjal is lehet, ellipszis trénerrel, lépcsőző géppel is. Nem írtuk,hogy csak a futás a jó.
2014. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem írta szerintem senki, hogy futással lehet csak. Azzal viszont elég olcsón lehetNE. Otthoni dolog az neccesebb. Éppen gondoltam, hogy elküldelek úszni, de így nem fog menni, a kádban sajnos nem működik.


Pár embertől látom, hogy külön emlegeti itt a futást és a kocogást. Nos, én vagy hosszútávú fogyasztófutásnak, vagy erősítő futásnak szoktam nevezni őket. Ha nem nevezem el (tehát csak a 'futás' szót használom), akkor azt kell behelyettesíteni, amelyikről szó van.


Természetesen a szobabicikli is jó, csak szerintem kicsit unalmasabb, meg nehezebb szerintem egy picit belőni a megfelelő iramot.



A futásban mit utálsz amúgy? De most tényleg, azon kívül, hogy nem lakásban kell csinálni. Szerintem minden sport addig rossz, ameddig nem áll rá a szervezet az egyenletes, fokozatos leterhelődésre. Addig meg ki kell tartani.

2014. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!