Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után miért nincs izomlázam?

Edzés után miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem eléggé intenzív az edzésed.
2014. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az izomláz csak kezdőknél jelentkezik. Ha normálisan edzel egy ideje, elmarad az izomláz.
2014. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is az első véleményét osztom, valamit rosszul csinálsz. Nekem évek múltán is minden edzést követő napon van izomlázam. Esetleg olyan lehet, hogy egyes testrészekben nem, vagy csak minimális izomláz van. Ez általában a váll sokaknál.
2014. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ha eleget edzel és az izmaid egyenletesen vannak igénybevéve akkor nem jelentkezik izomláz.
2014. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
Ahogy elnézem, még sokan nem tudják milyen egy kemény edzést követő pár nap. :D
2014. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális edzésnek pont, hogy nem az az értelme, hogy izomláza legyen tőle az embernek. Ha izomláza lesz tőle az embernek, akkor nem fogja tudni a következőt teljes erőbedobással csinálni. Nem az a cél, hogy hetente edzen 1-2-t az ember, és akkor legyen izomláza, hanem edzen többet, és tudjon hamarabb regenerálódni, tudja váltogatni az edzésfajtákat.


De edzésből is több fajta van. Hosszútávú fogyasztó futástól kevésbé jön elő még kezdők esetén is az izomláz, mint teszem azt mondjuk egy kondis edzéstől, vagy sprintfutástól.


Mindenesetre soha nem az izomláz a cél. Az csak egy elkerülhetetlen rossz, ha edzetlen az ember, nagyobb kihagyás után kezdi újra, stb. .

2014. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Izomláz nem kemény edzéstől, hanem rossz/kezdő edzéstől lesz.
2014. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazatok van, nem írta milyen sportról van szó. Én saját tapasztalatomból írtam testépítésről, és nekem így 4 év edzés után is minden egyes edzést követően izomlázam van. Lehet nem szoktam még hozzá 4 év alatt az edzéshez?!(Vagy sokaknak fogalmuk sincs róla, hogy kell rendesen stimulálni az izmokat?És talán ezért van ennyi kérdés arról, hogy miért nem fejlődtök?)
2014. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Zóna edzés.

Nincs izomlázam, inkább valamiféle fáradtságot érzek másnap. Hetente 5-ször edzek így, mellette minden nap szobabiciklizek.

2014. nov. 23. 12:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként az izomláz az olyan, hogy oxigénhiányos állapot miatt besavasodsz (főleg kondizásnál), és amiatt alakul ki legtöbbször. Ennek jó nagy részét ki lehet védeni úgy, hogy kondizás után még kocogsz egy 5-10 percet. Ez kezdők (vagy újrakezdők) esetén nagyon-nagyon ajánlott. Másnak is ugyanúgy ajánlott, csak a kezdők jóval rosszabbul járnak alapból az edzetlenség miatt, ha nincs meg. Alapvetően minden kondis edzést bemelegítés után szabadna csak elkezdeni. Jobb híján, ha nincs más lehetőség, akkor konditeremben is 5-10 percet illik előtte futószalagozni vagy biciklizni, és csak utána elkezdeni. Nagyon sokan hívei annak, hogy hidegen kezdik el a kondizást. Ez a lehető legrosszabb választás. Átöltöznek az öltözőben, és már mennek is fekvenyomni. Miután végeztek az összes gyakorlattal, mennek vissza az öltözőbe mindenféle levezetés nélkül. Akinek nincs szerencséje, az valahányadik edzésnél megszakad, és nem kettő nap múlva fogja tudni folytatni.


Plusz én úgy gondolom, hogy az soha nem jó, ha az ember mindig csak kondizik. Szerintem kellenek erősítő edzések és aerob edzések is (például hosszútávú futás). Plusz kis ideig kitartott nagyobb sebességű futások sem ártanak néha.


Én nem ismerem annyira ezt a zóna edzést, de ahogy látom, ez nem arról szól, hogy eszetlenül emelgess túl nagy tömegű súlyokat kevésszer. Ilyen szempontból már jó.

2014. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!