Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Téli futás hogyan készüljek rá?

Téli futás hogyan készüljek rá?

Figyelt kérdés
Idén szeretnék télen is futni. Milyen öltözék kell Mire èrdemes a szabadban történő futásnál felkészülni, oda figyelni? Mennyivel kell több bemelegítés mint nyáron? Mennyire érdemes felöltözni?
2014. szept. 18. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy most nem szabadban futsz?

Én szeretek télen futni, jó.

Igazából csak, annyiból tér el, hogy jobban fel kell öltözni. De nem kell nagyon, elég egy melegítő vagy egy téli futó nadrág, meg egy rendes pulóver (esetleg kettő). Attól függ, hol futsz, majd utána felöltözöl jobban. De futásnál kimelegszik az ember, a sok ruha felesleges, csak jobban leizzad az ember, a lényeg, hogy csak annyi legyen, hogy ne fázzon. Viszont sapka, sál mindenképp legyen rajtad, esetleg kesztyű attól függ mennyire van hideg. Mondjuk én ajánlom, mert lehet, hogy fázni fog a kezed. Fején keresztül nagyon sok hőt veszít az ember, meg leizzad. Nyakat szintén védeni kell. Nyilván ugyan úgy fontos a jó lábbeli és amire érdemes még odafigyelni, az a folyadék, ugyanis hidegben az ember hajlamos kevesebbet inni, pedig az ugyanúgy kell. Bemelegítésről meg annyit, hogy az mindenképp kell, de nem feltétlenül kell több, de ez attól függ, hogy most, hogy melegítesz be.

2014. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szabadban futok most is. Csak idáig télen leálltam. Ezen szeretnék most változtatni. Hát lehet fog kelleni változtatni. Kb 20 perces a bemelegítés, fejkörzés, váll, guggólás, kis ugrókötelezés,törzs körzés, hajlítás. Sarok emeléssel pici futás, térd emelés. Persze futás után nyújtok. Mivel itt nincsen egyesület ahol lenne öltöző. A távot úgy válasszam meg, hogy végig fussak? Itthon meg nyújtok? Cipőm természetesen van. Lehet buta kérdés de van kimondott téli futócipő?
2014. szept. 18. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából mindent leírt az első, csak annyit tennék hozzá, hogy kint a hidegben véletlen se állj meg, mert azonnal át tud hűlni az izzadság miatt a test és jön a megfázás. Tehát bentről indulj, és szintén bent állj meg. Valamint ha lehetőséged van rá, közvetlen a futás után egy meleg zuhany jól jöhet. Évek óta futok télen én is, ha erre és azokra figyelsz amit az előző írt, nem fogsz megbetegedni.
2014. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs kimondottan téli futó cipő vagyis én nem halottam róla. De ezért érdemesebb zokniból is vastagot választani.

Én is így szoktam bemelegíteni, körzések, futások térd és sarok emeléssel, keresztező, szökdelések, oldalra és indián, meg párat helyben guggolások. Mondjuk szerintem én rövidebb idő alatt meg vagyok vele. Igen vagy háztól házig fuss vagy legyen nálad kabát esetleg plusz nadrág, hogy rendesen felöltözhetsz. Én speciel, sport pályán szeretek futni.

2014. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A közeli sport pálya sajnos totál fel van dúlva nem tudom, hogy mikor fognak végezni vele. Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. :-)
2014. szept. 18. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!