Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit várjak, mit tehetnék?...

Palix0312 kérdése:

Mit várjak, mit tehetnék? (Középiskolai tesi óra)

Figyelt kérdés
15/f 175cm 90 kiló körül vagyok. Most megyek 9.be és egy kicsit félek a tesi órától. Félek hogy ha nem bírom ki ezt vagy azt vagy nem csinálok 100 guggolást (amúgy elvan kopva a térdem..) akkor mindenki engem fog b*szogatni. egyszerűen csak van rajtam egy kis felesleg, meg amúgy is lusta típus vagyok. De viszont egyáltalán nem zárkózott, bárkivel elbeszélgetek és elég vicces és értelme embernek tartom magam.:) Csak ez a tesi óra.... nem akarom hogy tönkre tegye az évemet! főleg hogy azt olvastam, rengeteg diákot megbuktatnak ebben az iskolában tesiből. Valaki tudna tanácsot adni? (Valami értelmes, megértő, tapasztalt válaszra várok)

2014. aug. 14. 09:36
 1/6 anonim válasza:

Ne stresszelj!

Először is, magadnak is bizonyítanál és a tesi is könnyebben menne, ha rávennéd magad a rendszeres mozgásra. Az igyekezetedet pedig méltányolni fogják.

Ha amúgy meg tényleg jóarc vagy, akkor normális esetben max baráti basztatás lehet ebből, az meg a Te egyéniségeden múlik, hogyan kezeled. Ha viszont tudod, hogy rosszul csinálsz valamit és szóváteszik, ne sértődj be, mert minél nagyobb az ellenállásod, annál jobban mondják. De ha látják az igyekezeted mellett, hogy komolyan veszed az órát, de a csúfolást nem, hidd el tisztelni fognak érte.

De viszont mozogj! Focizz/kosarazz a haverokkal, fuss, menj el kicsit a kondiba, csinálj otthon gyakorlatokat és hidd el élvezni fogod és jobban érzed magad a saját testedben, na meg megvan a tudat, hogy nem csak túlélted a tesit, hanem tettél azért, hogy meglegyen az év.

(És ha tényleg genyóznak a tesiórán, akkor ne keseredj el akkor se, ha csak kettessel vagy hármassal végzel, lesz ez még jobb ;) )

2014. aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nincs lehetőségem kondiba menni:// 1. hogy sajnálom rá azt a kemény 10 ezret, amit itt nálunk kell érte fizetni. 2. Sajnos a barátnőm elvárja, hogy csak ő,ő,ő és ő. heti 2x mehetek át haverhoz és kb nekem itt ki is merül a szabadságom, többi nap mind mind mind a barátnőm. Itthon szoktam néha súlyzózni, direkt vettem és már észre vettem azért az eredményt, de sajnos a hasamból így nemfog lemenni, egyértelműen. egyszerűen nincs mi motiváljon MÉG hogy mozogjak. Mostanában olyan "lesz*rom" típus vagyok. Kimennék én futni (mondjuk a térdem miatt kicsit félek) meg most már kezdődik is az iskola, 2 hét. Amúgy köszönöm a válaszodat, de a körülmények nem mindig adottak egy konditeremhez meg ilyesmi..:) ha sok értelmetlenséget írtam így egybe, akkor elnézést, kicsit ideges vagyok:)..
2014. aug. 14. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:

először a kérdésre válaszolva: ne aggódj, általában mindenki utálja a tesi órán azokat a gyakorlatokat amik nem tartoznak a foci, kosár és röpi közé, nem tartanám valószínűnek, hogy bárki szóvá tegye, hogy neked nem mennek olyan jól a dolgok mint a többieknek(ha meg mégis akkor ne vedd magadra és maximum egy-két nap után abba fogják hagyni) :)


viszont amin el kéne gondolkodnod az a rendszeres sportolás, de minimum egy diéta mert a térdeidet előbb utóbb rendesen szét fogod cseszni. arra most nem térnék ki, hogy a barátnőd rendezi be a heti programodat mert gondolom te is érzed, hogy ez nem így működik és feltételezem meg akarod vele beszélni, hogy neked igen is szükséged van arra, hogy el mehess sportolni ha azt szeretnél és ha ő ennyire nem bír ki nélküled 1,5-2 órát akkor veled tud tartani.

azt javaslom kezd minél hamarabb diétába, de lehetőleg mozogj is rendszeresen először míg nagyobb felesleg van rajtad olyanra menj ami kíméli az ízületeid pl úszás, később meg mehet bármi, egyébként durván egy év alatt kényelmes tempóban le tudnál fogyni egészséges mértékekig szóval tényleg ajánlom, hogy gondolkodj el ezen.

2014. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:

"Sajnos a barátnőm elvárja"


Fiatalok vagytok, de azért érdemes lenne átbeszélnetek, hogy ez nem így működik. Ez egyenes út a szakításhoz.

Ja és sportoljatok együtt a barátnőddel. Az neked is meg neki is jól jönne és még együtt is vagytok :)

2014. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Utolsónak van igaza! :D

Barátnőd ilyeneket ennyi idősen nem várhat el, beszéljétek meg.


Amúgy ez a kis kétségem nekem is volt, bár én 180/80 vagyok, de amit nem tudtam csinálni annyira azt nem csináltam, nem cikiztek ki, néha párszor mondjuk kaptam beszólásokat, de fogd fel viccnek!


Barátnőddel meg menj el kutyát sétáltatni, futni vagy biciklizni. Jót tesz mindkettőtöknek :D

2014. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat!!:) megpróbálok pozítívan állni az új iskolához, és remélem rengeteg értelmes,kedves,jóindulatú embert fogok megismerni:) tudom lesz sok tapló gyökér k*csög, de azok mindenhol vannak...:)
2014. aug. 18. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!