Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az állóképességem borzalmas....

Az állóképességem borzalmas. Mit tehetnék ellene? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Vékony vagyok, szóval kizárva, hogy amiatt nem bírok futni.

5 perc futás után úgy érzem, hogy elfogyott az összes levegőm és kb ott esek össze.

A célom, hogy 2 km-t le tudjak futni egyszerre.

Most elkezdtem szép fokozatosan /heti 3 alkalommal/ kocogni, úgy csinálom, hogy futok ameddig bírok, /5 perc/, utána pihizek, sétálgatok, hogy visszaálljon a pulzusom meg normálisan vegyem a levegőt, és utána megint futok 5 percet és ennyi. Szeretném ugye fokozatosan növelni ezt az 5 percet. Szerintetek sikerülhet, vagy ilyen esetben már orvoshoz kéne fordulnom?

14 éves lány.

Elnézést az összevissza feltett kérdésért, csak most is épp futásból jövök :D


2014. ápr. 29. 16:55
 1/4 anonim válasza:

Szerintem először is:

1.nyújts kicsit és kocogj 2 majd 3,4,5 percig ameddig van levegőd.

2.futás után ne álj meg ne ülj le hanem kicsit sétálj és nyúts

3. ha van pulzusmérőtök tedd fel hogy miközben futsz lásd mennyi a pulzusod

4. semmikép ne eröltesd meg magad, ha nem tudod növelni a teljesítményt inkább fordulj orvoshoz. :) remélem tudtam segíteni

2014. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi:) Még azt hozzátenném, hogy rengeteget zabálok édességet (mondjuk mást is..) de minden túlzás nélkül mondhatom, hogy napi 2-3 tábla csokinak megfelelő édességet, cukrot, péksütit tuti elfogyasztok. Erről próbálok leszokni...Ez beleszólhat a teljesítményembe?
2014. ápr. 29. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,mivel nincsenek izmaid és vacak tápanyagot viszel be.
2014. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

vigyél magaddal órát és 2 perc kocogás/1 perc séta legyen fél órán át.

edzés végén nyújthatod a bemelegedett izomzatot,hideget soha.

amikor úgy érzed-3 hét-1 hónap-emelheted a kocogás idejét 3perc kocogás/1perc séta,és így tovább a cél egyben a fél óra.

füzetbe írjad,hogy mennyit bírsz 1 edzés alatt egyes napokon így látni fogod a fejlődést.

2014. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!