Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáj a csuklóm támaszkodásnál....

Fáj a csuklóm támaszkodásnál. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nem tudok normálisan fekvőtámaszozni, vagy hidat csinálni, mert fáj a jobb csuklóm. Pedig most direkt nem csináltam egy ideig, had pihenjen. Mit tehetek ellene?

2014. febr. 19. 10:02
 1/7 *Glissade* ***** válasza:
Rosszúl támaszkodsz
2014. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mitől fáj, hol fáj, mióta, hogy néz ki, milyen hangot ad, stb. nem vagyunk látnokok.


egyébként meg lehet ízületi gyulladás, porc probélma, csontok elcsúszása, túlterhelés, bármi.

2014. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 A padlóra merőlegesen támaszkodom egyenes karral vállszélességben szerintem jó pózban, de nem is ez a kérdésem. Hanem, hogy hogyan ápolhatnám.


#2 Csak akkor fáj, ha támaszkodok, a csuklóm felső részén (nem a tenyér felé), nincs látható elváltozás és nincs hangja sem. Túlterhelés nem lehet, mert csak saját testsúllyal dolgozom. 21 éves vagyok, ezért szerintem nem lehet porcprobléma. De még mindig inkább az a kérdésem, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy ne fájjon és gyógyuljon, miközben edzek. Ha fáslizom az elég lesz?

2014. febr. 20. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:

"A padlóra merőlegesen támaszkodom egyenes karral vállszélességben szerintem jó pózban, de nem is ez a kérdésem. "


pedig nagyon nem mindegy, hogy tenyérrel támaszkodsz, vagy ököllel. ugyanis a csuklók termsézetes terhelési iránya az öklös fekvőtámasznál érvényesül csak, minden oldalirányú terhelés jobban megerőlteti.


a túlterhelés nem azt jelenti hogy sok súllyal dolgozol.

a porckopás sem kor kérdése.


tehát a baj ez, hogy nem figyelsz rá eléggé, közhelyek és tévhitek világában élsz.


először is fontos tudnod amit fent írtam, hogy a test evolúciós-anatómiai képességei milyenek. milyen a saját genetikád.

ezen felül mindenki aki sportol kortól, súlytól akármitől függelenül kell hogy óvja a testét:

1.lazítás, nyújtás - izomépülés és sérülés elkerülése

2.mozgastás - a rosszul beállt ízületek miatt

3.masszázs - a letapadt, merev izmok miatt

4.szorítók - inak tapadása, izmok túltüremkedése, stb miatt

5.krémek - sokmidnen miatt

6.táplálkozás - nagyon komplex.


tehát attól hogy 21 éves vagy, lehet pl genetikailag öröklött porckopásod, vagy lehetsz túlterhelt saját testsúllyal is. egy sportolónak szinte kötelező porcerősítő kapszulákat szednie, max ha enm vagy aktívan sportoló, akkor enm napi 2 csak 1 kapszulát. én ezt mindenképp ajánlom, nem akkor kell elkezdeni visszanöveszten a porcot(amit enm lehet) mikor már elkopott. ráadásul a csuklósérülések a leggyakoribbak, mert igen gyenge része az embernek.

ajánlok még reuma, gyülladás, ütés, véraláfutás elleni krémeket, illetve lazítókat. pl sportbalzsam, thai olaj, feketenadálytő, kamillakrém + am itetszik, nézelődj még.


ha optimista vagyok, azt mondom túlterhelés miatti ízületgyulladás, ha nem, akkor lehet porcsérülés vagy kézfejcsontok rendellenessége. ha nem volt még röntgenezve, és nyomásra fáj (támaszkodás) akkor lehet, meg fogják röntgenezni, elég valószínű hogy a kézfejcsontok túlterheltek és a köztük lévő porc védekezni próbál, illetve az egész terület lehet gyulladt. ennek a következménye lehet jóindulatú daganat, ami egy folyadékkal teli burok, látványos púp a kézen.


tényleg jóindulatból modnom, hogy még most kezdj el foglalkozni ezekkel, mert évekkel később súlyosbodhat, és lehet, hogy nem tudsz majd sportolni - ez egy portembernek nagy törés. ismerek ilyeneket, tehát nem blöffölök. érdemes akár visszér elleni krémmel kenni (főleg ha van benne kamilla, árnika) ÉS fáslizni ÉS kiegészítőket szedni (msm glükozamin kollagén, multivitamin, kalcium, nyomelemek). ső, akár kérni egy vérvizsgálatot, hogy rendben van-e minden. időnként nézni várcukrot, koleszterint, mert ezek népbetegségek, és a rossz táplálkozás kialakíthat cukorbetegséget vagy keringési zavarokat. érdemes fogyasztani zsírokat és halolajat az erek miatt, rengeteg zöldséget, elegendő fehérjét. ezek nélkül csak kimeríted a tested, és a saját testsúlyod alatt is tönkremegy.

2014. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy ha rossz az edzésterv és a táplálkozás, akkor hiába kened és fáslizod, akkor is túlterhelt lesz. kell neki megfelelő pihenés is, regeneráció nélkül megint csak túlterheled.
2014. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Glissade* ***** válasza:

Annyit még hozzá fűznék az előttem szolóhoz, mert erről pont nem írt!

Mindezeken felül:


1. Soha nem szabad ízületen támaszkodni, a teljes tenyeredet nyomd a földbe.

2. Ne edzd túl a csuklódat, lehet erősíteni; majd meg fog erősödni, csak hagyj neki időt.


A teljes testes edzéssel is simán túlterhelheted magadat, sőt még talán kezdőként jobban is mint a súlyokkal.


Érdemes lenne finoman erősítened a csuklódat külön gyakorlattal.

2014. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ugyan régi ez a kérdés, de sokat segítettek a válaszok. Nekem is ugyan ez történt a csuklómmal, talán arra tudok gondolni, hogy alvás közben valahogy szerencsétlenül volt a csuklóm, és ez lett a következménye. Kb. 1 hónapja is volt velem ilyen, de elmúlt egy pár nap alatt, akkor viszont fekvőzés után jelentkezett a probléma, most meg nem csináltam semmi ilyesmit, habár lehet, hogy 1-2 hasonló erősítőgyakorlatnál amikor a holtpontomon voltam szinte, akkor a kezemet máshogy tartottam a földön, és amiatt lett. Mindenesetre csonterősítőt, porcerősítőt fogok elkezdeni szedni minnél hamarabb.
2019. dec. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!