Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyit kell bringázni hogy...

Mennyit kell bringázni hogy erősödjön a tüdőm?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert néha focizok, rendszeresen "gyúrok" és nem akarnék olyanná válni hogy kigyúrt benga állat és 2m bringázástól meg gyalogolástól kifullad, amúgy most 200métert hazafele simán hazatekertem(full sebességgel) csak a lábam fáradt el , naponta 1óra elég lenne olyan 5-10km?
2010. jan. 8. 16:40
 1/6 A kérdező kommentje:
17/F 190cm 74kg
2010. jan. 8. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:
minél többet, a biciklizés az állóképességet fejleszti leginkább, csak úgy mint az evezés
2010. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 óra alatt 5-10 kilométer ?:) höh annál gyorsabban sétálok:D, 200méter full sebességel is lósz@r. te már elgyúrtad az agyad..:D


off

2010. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én MTB-al fél óra alatt tekerek 12 km-t szóval elég gyenge ez a teljesítmény. Ha csak az állóképességedet (!szív!+tüdő) akarod a gyúrás mellett fejleszteni akkor 2 naponta bringázz kb olyan 1 órát. Ha lehet pulzusmérővel bringázz, és tartsd olyan 150 160 on a pulzusod! Viszont az állóképességi edzéstől nem lesz olyan hatékony a gyúrás, ugyhogy mérlegelned kell, hogy milyen állóképességet és milyen izmokat szeretnél!
2010. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én csak ezt úgy mondtam! nem számoltam, nem tudok erről semmit! azthittem jót mondok xD
2010. jan. 9. 19:37
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon nem vagyok szétgyúrva mert mell átmérőmben 98 cm karkerületem pedig 35cm és 74kg vagyok
2010. jan. 9. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!