Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyújtással kapcsolatban lenne...

Nyújtással kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Több éve járok kickboxra, iszonyú mereven kezdtem, de egyre lazább vagyok, a rúgások nagy része megy, viszont az évek alatt egy valami nem változott: ha lassan levegőbe kell kitartani pl a lábam, nem bírom (legalább) csípő magasan tartani. A kérdés a következő: lehet-e ez valami betegség, probléma miatt?

2014. jún. 4. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Heti 2-3-4 edzésre járok, mindent beleadok (évek óta) de egyszerűen a lábkitartás nem megy. Ilyenkor fáj a csípőm, elkezd hirtelen görcsölni, majd "lehúzza a lábam". Érdemes elmenni orvoshoz, vajon tud segíteni valamit?

És még mielőtt valaki megkérdi, sokat próbálom gyakorolni, de tényleg nem megy. A combomat erősnek mondanám, nem azzal van a gond, hogy gyenge a lábam, azért nem tartja meg.

2014. jún. 4. 22:46
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy kb egész életemben felmentett voltam tesiből (indokolatlanul (de ezt hagyjuk :D)), valószínűleg emiatt volt a merevség, de mint irtam a rugásokkal már nincs gond.
2014. jún. 4. 22:58
 3/8 anonim ***** válasza:
hát figyu, a combod izmos? mert ilyenkor szerintem az dolgozik. Meg persze ha valaki laza akkor neki könnyebb. Meg amúgy az összes izom az ember segge körül dolgozik ilyenkor ami a többségnek nem túl izmos.
2014. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A combommal nincs gond, egyszerűen a csípőmnek van minden baja, görcsöl meg ilyenek. Kicsit idegesítő már.. Vagy valami házipraktika erre, nem tudom, bármi.. Nyitott vagyok mindenre!
2014. jún. 4. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez elég furán (súlyosan) hangzik, viszont így nem tudom mi lehet a gond.
2014. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig a lábkitartás főleg farizomból meg combból megy.De ha így kimegy az erő a csípődből,akkor ott van valami gebasz kopás, csípőízületi betegség,vagy rossz agy izom kapcsolat a farizom,comb részen,magyarul nem tudod feszíteni,vagy téves az önismereted és nincsen semmi gond,csak a terület gyengesége.
2014. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám van. Gátülésnél képtelen vagyok leülni a földre és borzasztóan görcsöl a combnyaknál pedig én is aktívan sportolok.
2014. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Klanwarrior ***** válasza:

Ha esetleg még aktuális:


Nincs semmi gond. Szerintem nincs mit idegeskedni, ahogy elkezdtem az L ülést, nekem is iszonyúan fájt megtartani, viszont most így pár hét után már egészen tűrhető, egyre kevésbé görcsöl, viszont ha jól bemelegítek, akár egyáltalán nem is.


Gyakoroljátok, erősítsétek a comb merevítő és a far izmokat, és nem lesz gond! Mondjuk így nem tudom átérezni a fájdalmatokat, sóval nem tudom pontosan, hogy ugyan arról beszélünk-e. Remélem segítettem, kitartást és jó edzést! :)

2014. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!