Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futás közben szúr az...

Ha futás közben szúr az oldalam, az azt jelenti, hogy ég a zsír?

Figyelt kérdés
kb 8 perc után már szúr. kicsit túlsúlyos vagyok

2014. ápr. 23. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem, ez egy természetes dolog a máj csinálja pontosan nem tudom miért, de lènyegében mert edzetlen vagy.
2014. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Szép próbálkozás :)
2014. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha szúr az oldalad futás közben akkor azt jelenti, hogy rosszul veszed a levegőt, és pár méter után már nem fogod bírni, így viszonylag rövid távokat futsz le.

Meg kell tanulni rendesen futni.

Nem kötekedésből mondom, én is így jártam mint te. Alig futottam pár percet, és már úgy szúrt az oldalam, hogy utána még kocogni is alig bírtam. Egy sportedző mondta, hogy rosszul lélegzem futás közben ez azért van. Figyelned kell a megfelelő kilégzés-belégzésre. Ja és még valamire felhívta a figyelmemet. Csukott szájjal kell futni, orron át kell lélegezni.

2014. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andi80018 ***** válasza:

:-D :-D


Jaja, mimást?

Az azt jelenti, hogy rosszul veszed a levegőt, szabálytalanul, ezért beszorul a bordáid közé.

Figyelj a légzésedre, orrodon be, szádon ki, szabályosan. Egy idő után már automatikusan fog menni.

2014. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
LOL, nem. Pontosan nem tudják, de közvetlen vagy közvetett módon a levegővétellel függ össze. Vagy a tüdőd illetve akörül fáj valami, vagy a léped próbál összehúzódni hogy tartalék vért juttasson a keringésbe, csak ez a mechanizmus embernél mér nem annyira fejlett.
2014. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"nem, ez egy természetes dolog a máj csinálja pontosan nem tudom miért, de lènyegében mert edzetlen vagy."


Hirtelen vért pumpál az izmokba és oxigénhiányos terület alakul ki, ezért szúr. Ha a bal oldal, akkor pedig a lép csinálja ugyanezt.

2014. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

m.hazipatika.com/eletmod/mozgas/cikkek/a_futok_reme/20100616180139


gratulálok draken és az elsõn kívûl mindenkinek, a futás téma a debil válaszadókról szól mindig...

ha rosz a link majd otthonról is benyomom.

senki nem tudja mi ez a szúrás, a libkben ki is van fejtve mièrt...

Az biztos, hogy nem szorul a bordák közé levegõ... ha a bordák közt levegõ van, akkor légmellet kaptál és ha nincs úton a mentõ, akkor rövidesen el is halàlozol mert megfulladsz...

kezdõ fitó koromban engem is érdekelt ez a kérdés és kaptam is itt az okos ám teljesen alaptalan tanácsokat a "helyes" légzésrõl...

Nincs olyan futás közben, hogy helyes légzés, lehetõleg ha már nagyon kell kapkodni, akkor lassíts, de egyébkènt a levegõt veheted nyugodtan a szádon orrodon füleden de ha tudod akár a segglyukadon is, a lényeg, hogy minél több oxigénhez juss.

és igen a legnagyobb igazság az elsõ válaszolónál van, a lép, a máj, a szervek jözti kötõszövetek, és ezek fokozott vérellátása a legtöbbször a ludas, és igen, az okozza, hogy edzetlen vagy... idõvel nekem is elmúlt, ahogy neked is elfog, ha nem hallgatsz az "okosakra" akik szerint helytelenül lélegzel... ajánlom figyelmedbe dagadtköcsög futó blogját, vagy bármely másik futó blogot, inkább ott kérdezõsködj, mert itt a válaszadók nagyrésze nem hisz a futásban, de minden futós kérdésre muszály válaszolniuk...

2014. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
az elõttem lévõ válasz még nem volt ott az elõbb, neki is ment a zöld pacsi
2014. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

ma 10:16

Ha már kritizálod a többiek válaszát, akkor tegyél meg valamit te is.

Írj helyesen, mert borzalmas a helyesírásod, és hiába osztod az észt, ilyen helyesírással senki nem fog téged komolyan venni.

2014. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andi80018 ***** válasza:
Köszi. Én kikérem magamnak a jelződet, még ha nem is volt szakszerű a válaszom.
2014. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!