Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik sporttal lehet könnyen...

Fannni17 kérdése:

Melyik sporttal lehet könnyen fogyni, és napi hány óra javasolt belőle?

Figyelt kérdés
Hát először is én 13 éves vagyok és 157 cm magas és 45.3 kg. és ez zavar engem mert az osztály társaim nálam vékonyabbak. Max 2 osztálytársam több kg. nálam de az nem annyira több mint ahány kg. vagyok én és ez egyre jobban zavar. Cicanadrágot már nem is merek felvenni. Kérlek mondjatok pár jó sportot amivel könnyű ledobni magamról néhány pár kilót. :/

2014. márc. 29. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Mivel itt a jó idő, ajánlom figyelmedbe a kocogást, biciklizést, a teniszt, úszást. Mondjuk heti kétszer elmész úszni, kétszer kocogsz, hétvégén egy kis bicikli.

De emellett figyelj oda az étkezésedre is! Még nagyon fiatal vagy, így létfontosságú, hogy megfelelő tápanyagokkal lásd el a szervezetedet, ugyanis a fejlődésben kulcsfontosságú időszak előtt állsz. Vigyél be elegendő proteint (szárnyas, sovány marha, sovány túró, hal), szénhidrátból rizs, barna rizs, teljes kiőrlésű pékárú, zöldségek, zabpehely.

Inkább egyél egy nap 5 alkalommal kevesebbet, mint egyszerre sokat, így a szervezetedet folyamatosan ellátod tápanyagokkal. Igyál napi 2-2,5 liter vizet.

Ha lehet, iktasd ki, amennyire csak lehet, a csokit, kenyeret, cukros üdítőket, párizsit meg a hasonló, igazi tápanyagot csak csekély mértékben tartalmazó élelmiszereket. Pizzát is csak ritkán, módjával fogyassz.

De ezzel a kérdéssel nyugodtan fordulhatsz a gyermekorvoshoz is, és a tanácsomról kérd ki a véleményét.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

2014. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!