Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem erősödök,...

Normális, hogy nem erősödök, ha nem mozgok intenzíven?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Kb. 4 éve futok, úszok, bringázok néha illetve itthon tornázom. Heti 2-3, de minimum 1 alkalom megvan.

Régen gyógyúsztam, gyógytesiztem.


Mindigis elég gyenge voltam... A futás talán nem ment rosszul, de ... 13 éves korom óta visszafejlődtem.


Most olyan az állóképességem, mint azoknak, akik nem mozognak semmit (vagy régen mozogtak, de most nem).


Lehet, hogy csak azért, mert eddig nem erősítettem, csak szinten tartottam az elmúlt 4 évben?

A távra, időtartamra mentem rá mindig, és az volt a célom, hogy élvezzem is. Ne "élsportoló" legyen, csak a nyirokkeringés, az alak, az agyműködés, a méregtelenítés, a jobb emésztés elérése volt a célom.

De időnként aggaszt a borzalmas állóképességem...


Alig bírok 6 perces kilométerekkel lefutni 2-3 km-t (4-et már biztos csak 6,5 perces kilométerrel bírnám), 1200 métert bírok maximum úszni fél óra alatt, 20-25 km/h a maximum nálam bringázásban...

Viszont például futás után 130-140 a pulzusom; állítólag hajthatnám jobban magam, lehetne mondjuk 160, és akkor látnék magamon fejlődést is.


Szívzörejt nem hallottak, spirometria rendben volt, mellkasröntgeneim is voltak.


Betegség vagy csak szimplán túl lekvár módon edzettem magamat?


2014. febr. 24. 23:34
 1/3 anonim válasza:

Annyira nem szörnyűek az eredményeid de egy jó motiváló edzőtárs rádférne aki pofáncsap ha 10ből a 8. gyakorlatnál abba akarod hagyni a sorozatot. Nekem soha nem ment az egyedül edzés, sokkal jobb ez miatt partnerrel.

Súlyzós edzésen nem gondolkoztál? Az megdobja viszonylag gyorsan és láthatóan az erőnlétet és az izmokat.

Úszás egy nagyon gonosz sport. Én 10 évig voltam úszó, és bizton állíthatom, hogy egy úszónak nem véletlen van dupla edzésszáma egyéb sportolókhoz képest. A vízben mindenféle fejlődés lassabb, és nem a hosszútávokra kell feküdni, hanem a rövod sprintekre. Ne fél órát mérj, hanem a távok idejét mérd a fali órával vagy vízálló karórával. Gyorson 30mp alatti ötveneket préselj ki magadból, 100on 1:20 alatti időket sorozatban. 4x4x100 vagy 4x4x50 és ne lazsálj. Pihenő a 4es sorozat után 30mp indulások között egyébként 10. A beugrok és úszok míg elunom az életem mentalitást hagyd fel. Ugyanez igaz a futásra. Intervallum sprintek kellenek

2014. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak egészséges állóképességet akarok. Szenvedni továbbra se akarok!!!


Nincs energiám rendszeresen menni, ami alatt azt értem, hogy minden kedden, csütörtökön, például.

Ráadásul szeretek egyedül lenni, ezért is mozgok, mert akkor legalább lehet.

Harmadik, már kipróbált eset: nagyon demotivál, ha látom, más erősebb, még nem liheg, még bír beszélni. Bepánikolok és rosszul leszek.


Lehet mondani, hogy kifogások, de nem azok.


Mondjuk arra hajlandó vagyok, hogyha érzem, hogy fáradok futás közben, kicsit még erőltetem. Mondjuk gyorsabban indulok, és mikor fáradnék, erőltetem.

De ennyi.

Az érdekel, ezt megéri-e.

2014. febr. 25. 00:53
 3/3 anonim válasza:

Összekevered a sportot a TV nézéssel. Kb látom mostmár a hozzáállásod az írásod alapján, és nem csoda hogy sehova nem haladsz.

Gondolom nem árulok el nagy titkot, hogy eleinte kell szenvedni az állóképesség összeszedésénél, nyilván ha az kialakult már nem lesznek ilyen gondjaid, és a keményebb edzést is rendszeresítrni tudod.

2014. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!