Melyik küzdősport vagy harcművészet fejleszti a legjobban az állóképességet és a fizikális erőt?
Figyelt kérdés
Durván 10 évig bokszoltam, egy ideig versenyszerűen is. Itt is rámentünk a fizikális fejlesztésre a gyakorlások és sparringok mellett, de a kevés időkeret miatt nem tudtunk nagy hangsúlyt fektetni rá. Két színvonalas egyesületnél is voltam, mindkettőnél ez volt a probléma. Rengeteget futottunk, sparringoltunk, de az erőnléti gyakorlatok maximum 20-30 percesek voltak, így kénytelenek voltunk még súlyzós edzésekre is elmenni, ami nem kevés pénzbe került. Egyébként voltak jó eredményeim is, persze voltak nálam jobbak is. Jelen pillanat ki szeretnék próbálni valami újat, ami kifejezetten nagy hangsúlyt gyakorol az erőnlétre. Az, hogy mennyire funkcionál az adott küzdősport v. harcművészet az utcai önvédelemre, nálam jelen pillanatban nem elsődleges szempont; eleve nem nagyon szoktak belém kötni, a részeg pszichopatákat inkább kikerülöm, ha ki akarnak kezdeni velem, akkor inkább elkerülöm a balhét, feleslegesnek tartom az utcai hirigelést. Egyszer kerültem tömegverekedésbe,akkor kellett egyetlen egyszer bevetni az ökölvívó edzéseken tanultakat, meg is tudtam védeni magam, de bevallom őszintén, nagyon nem tetszett az egész dolog. Lényeg, hogy nem kifejezetten olyan küzdősportot/harcművészetet szeretnél kitanulni, ami legelső sorban utcai gyilkolásra lett kitalálva (krav maga, ninjutsu, stb.). Nagyon el kezdtek érdekelni az utóbbi időben a keleti/távol-keleti harcművészetek, főleg a kempo, a kyokushin, sambo, jujitsu, thai boksz, judo - ezek közül melyik az, ami a legjobban fejleszti a fizikális erőt és az állóképességet?2014. febr. 14. 17:21
1/41 anonim válasza:
a normálisabb edzéseken ilyesmire nem fektetnek túl nagy hangsúlyt,mert a tudásért és a képességekért mész oda elsősorban,ezért felesleges lenne az edzésidőt ilyesmire pazarolni,főleg úgy ha az edző ezen a téren nem a leghozzáértőbb.
tehát külön érdemes rá edzeni.
a legkeményebb állóképesség fejlesztő sportolóknak,főleg versenyeken is induló küzdősportolóknak a crossfit.
olyan edzés ami esetleg önmagában adja mindkét képességet az edzésből fakadóan esetleg az a bjj,meg a birkózás.
2/41 A kérdező kommentje:
Uh, crossfit.. Nézegettem, méreg drágák az edzések. A bjj úgyszintén. Nos, nem azt mondom, hogy olyan edzésekre akarok lejárni - bár bevallom, félreérthetően fogalmaztam -, ahol szinte csak az erőnlétre fektetnek hangsúlyt, nyilván a technika is fontos, és persze, szeretem, ha egy sportban szükség van az agymunkára is (bokszban például ezt kifejezetten szerettem), inkább olyan küzdősportra/harcművészetre lennék kíváncsi, amely nagyobb hangsúly fektet a fizikális erő és az állóképesség fejlesztésére a többihez képest.
2014. febr. 14. 17:54
3/41 anonim válasza:
Legtöbb edzésen nincs idő arra, hogy az erőnlétedet ott szerezd meg, csoportosan meg főleg a fekvők meg a különböző felülések szoktak menni, azt otthon egyedül is tudod csinálni.
4/41 anonim válasza:
Én egy időben jártam kyora, csak mert szeretek edzeni (meg lehet még fogok is) és ott volt néha pusztán erőnléti/állóképesség edzés. Ugrálókötél, guggolás, fekvők, rövid sprintek voltak de egy hm edzés alapvetően nem ebből áll szerintem, az erőnlét megszerzése az rá van bízva az emberre, hogy otthon is eddzen.
5/41 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt gondoltam, hogy másodsorban mindenféleképp pénzt kell áldoznom súlyzós edzésekre is... De valami oknál fogva mégis jobb kiállásúak általában pl. a kyokushin karatésok a taekwondosoknál, vagy mondjuk a kemposok a savate-t űzőknél.. Mi lehet akkor ennek az oka?
2014. febr. 14. 18:15
6/41 anonim válasza:
Én ajánlom a wing tsun kung fu-t hát edzéseken (15 éves vagyok ezért én gyerek wing tsun-ra jártam ugyan az mint a rendes csak nincsenek ott felnőttek) ott úgy volt hogy 30 fekvő (ökölbe szorított kéz) 30 felülés (nem a sima) kb 100-80 gugolás ennyire emlékszem meg ugye a többi annyi elmélet hogy illik tudni az alapítot vagyis egy kínai nőt meg nagymestereket meg akik fontosak voltak meg fontosak benne a technika. Ja és nem "utcai gyilkolás"-ra van kitalálva önvédelem M.O-n valahol a katonák is ezt használják emg több helyen
7/41 anonim válasza:
[link] itt van róla sok dolog
8/41 anonim válasza:
ja és ha érdekel akkor ezt olvasd el "A Wing Tsun kung fu harci rendszer hatékony, dinamikus, gyors. Mellőzi a fölösleges mozdulatokat. Logikus, intelligens, kellő gyakorlással és gondolkodással bárki számára könnyen elsajátítható. Nem véletlen, hogy a világon különleges alakulatok kiképzési anyagának részét képezi. Bátran állíthatjuk, a világ leghatékonyabb pusztakezes harci rendszere, melyet szakmai, oktatási háttere tökéletesen alkalmassá és célszerűvé tesz professzionális katonai egységek, rendőrök, testőrök, személy- és vagyonőrök , más különleges egységek számára."
9/41 A kérdező kommentje:
Voltam már wing tsun edzésen... Amellett, hogy nem túl olcsó (12.000,- Ft/hó, heti 2 edzésért), nem igazán az én világom, nekem nem jött be, de biztosan jó. Egyébként a kempo és a kyoukushin között vacillálok, de erősen gondolkodom a jujitsun is, még nem tudom, h melyik jönne be jobban. Lehet, le kéne néznem egy-egy ilyen edzésre, akkor talán el tudom dönteni. Ti a kettő - vagy a három - közül melyiket ajánlanátok?
2014. febr. 14. 19:33
10/41 A kérdező kommentje:
"...a világ leghatékonyabb pusztakezes harci rendszere" - na, ezt viszont tudom, hogy ilyen nem létezik :))
2014. febr. 14. 19:36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!