Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért gondolkoznak sokan...

Miért gondolkoznak sokan önvédelmi sportban ahelyett/amellett, hogy inkább vennének egy pisztolyt?

Figyelt kérdés
Első sorban gázpisztolyra vagy gumilövedékes pisztolyra gondolok.
2014. jan. 31. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert nincsen önvédelmi sport.


Mert ami valóban alkalmas önvédelemre, és harcművészet, az egy jó életút, érdemes megfontolni a gyakorlását.


Mert nem tudok pisztolyt venni. Egyszerűen szeretnék, az ára is meglenne egy év edzés díjból, de nincs engedélyem hozzá. És túl sok macerával járna az engedélyszerzés.


Mert minden fegyver csak eszköz csupás, 5 méteres távolságon belül a kés már veszélyesebb a pisztolynál, és mert ha meglepik az embert, akkor rejtett viselésből (merthogy úgy kell hordani) alacsony az esélye a sikeres elővételnek.


Mert ha az ember megtanul igazán bánni a testével, megtanul igazán mozogni, akkor reálissá válik a fegyverrántás egy támadás során, reálissá válik a menekülés stb. Ha az ember nem gyakorolja magas szinten a mozgást és a közelharc eshetőségeit, akkor pisztollyal sincsenek olyan jó esélyei.. Ha viszont eleve rutinos, nehezen tudják megütni/megszúrni, tud mozogni emberek között, akkor mint írtam reálissá válik a fegyver (kés, pisztoly, vipera akármi) előrántása is. De ehhez meg edzeni kell ugyan úgy ahogy harcművészeknek.. nincs más út.


Mert a két kezem mindig jobban kéznél van. Utána lehet fegyvert is használok, de nem mindig van fegyveren (nálam mondjuk késes, gázsprén) a kezem. Viszont ha figyelek, akkor egy védésre, ütésre bármikor van esélyem felrántani. De csak azért, mert megszoktam hogy ütnek/szúrnak, és el kell mozdulni. Ha ez nincs, vagy ha egyszerűen nem figyelek, akkor lehet nálam akármilyen faja kis riasztópisztoly, leütnek.

Önvédelmi edzésen van lehetőség fejleszteni az általános figyelmet, megfigyelési készséget, higgadtságot és a mozgáskészséget, a taktikai érzékkel együtt.


Ennek csak úgy van persze értelme, ha az ember a mozgásigényét nem focival, hanem rendszeresen ilyen edzésen való részvétellel fedezi életvitelszerűen. De akkor egy jó úttá válhat, és megalapozza az önvédelmi fegyverek reális használatát!


Tehát önmagában egy pisztoly szép és jó.. a támadónak, aki már a kezében tartja. A 'gyanútlan' ember az utcán, nem fogja elővenni időben.. csak ha nagy mázlista.

2014. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kovpet ***** válasza:

Egyszer egy fegyvertartó ismerősömtől megkérdezték, hogy miért van nála kés, ha egyszer van pisztolya is.

Azt válaszolta, hogy azért, mert a pizzát szarabb enni a Glockjával, mint a késével :)


Teljesen másra való egy pisztoly, mint az egyéb önvédelmi tudás. Kiegészítik egymást, de az egyik megléte nem pótolja minden esetben a másik hiányát.


Első: gázpisztolyra az engedély 2ezer forint és mondjuk másfél óra. Éles önvédelmiről meg ne is beszéljünk, arra egyikünk sem kaphat. :)

2014. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nos király, akkor lesz majd olyan is, köszi!
2014. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van gázpisztolyom de azért a rendőrség ahol érte, ott szabotálta az engedély kiadását, ami végül meglett, de akkor is kell rá várni néhány napot, mire megjön, vagy már nincs így?
2014. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Meg nekem többe is került anno, legalább egy 4-es, de lehet, hogy egy 5-ös is megvolt.
2014. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na jó, én 15 rugóért vennék viperát, csak már nem igazán lehet sehol sem kapni (tippek?)


Tehát most nem arról van szó, hogy 4-5 vagy 10 ezrem nem lenne fegyver engedélyre. Ha csak pénzen múlik és pár napon.. vagy héten amíg kiadják, akkor ez nem tétel.


Amilyen sz.ar most a forint-euró árfolyam, szerintem 100 rugó körül vesztek amúgy is, mit nekem pár ezer forintos riasztófegyver engedély..


De azt hittem (úgy tudtam) tényleg sok macera megkapni. Azért jó tudni, hogy mégis lehet szerezni halandó embernek..

2014. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:

Ja, a kiküldésig persze várni kell, le kell gyártaniuk azt a műanyag izét. Én csak az ügyintézésre értettem a másfél órát.


Régebben kellett az adattovábbításis papír, de az ma már elvileg nem kell. Azért elvileg, mert sok helyen kérik, jogszerűtlenül. Ilyenkor az, aki makacs, vitázik velük, más még simán kiváltja, 3 ezres, azt hiszem.


Mivel nincs lehetőségük szubjektív döntésre, így nem nagyon tudják akadályozni a folyamatot, ha minden stimmel. Vicc egyébként, hogy egy 8 évesnek is legálisan megvásárolható tárgy miatt ennyit is kell szórakozni. A környező országok egy részében egy éles lőfegyverhez kell kb ennyi macera.

2014. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kovpet ***** válasza:
6: Viperát lehet kapni. Talán a gunboxokban is van. Értelme mondjuk nem sok, mert a súlyos testi sértés miatti böri nem az, amit szeretne magának az átlag önvédekező. Legalábbis engem nem vonz :)
2014. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon az önvédelem 'vicces' téma..


Szóval pont ezért, más országban már éles tűzfegyvered lehetne..

2014. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az király, ha lehet, legközelebbinél kérném a segítségedet, mert a fene sem tudja már, hogy a jogi részén anno hogyan rágtam át magam, de szerencsére csak sikerült. És már sajnos marhára nem emlékszem, azt a papírt hogyan kell kitölteni, melyik cikkelyt kell oda beilleszteni. Régen volt egy oldal, aminek lementettem a linkjét, de az már sajna nem él.


Tápi, viperára ha rákeresel, akkor tényleg tudsz egy-két helyen venni itthon is, meg persze szerintem ilyenkor első dolog az online plazák, piacok nézegetése is. Én személyesen vettem egy ismerőstől őt tudom még "ajánlani", nem csak vipera, hanem sok más eszköz kérdésében is :D Persze nem kell nagy dolgokra számítani, a viperája is olyan, amilyen: nem rugós, kb 40 centi ha lehet, a teleszkópja 3 ízből áll. És én sem azért vettem tőle a legtöbb cuccomat, mert konkrétan önvédelemre használnám (mint mondjuk a viperát, vagy a késeket, mert tényleg súlyos testi sértést lehet vele okozni, és hazánkban azzal könnyen ellened fordul a kocka, sokszor még enélkül is, ráadásul például a késeknek komoly stopereje sincsen, és azért több képzést, tapasztalatot igényelnének, hogy rendesen lehessen őket használni, ami a puszta birtoklásukkal még nem jár) csupán mert gyűjtöm az ilyeneket. A jogszabály pedig tényleg vicces hazánkban, ismerjük a történeteket, hogy gyakorlatilag a mi qva anyánkat, amiért a kedves betörőnek nem adunk még egy kis vendégvárót is... Amerikai ismerős is ki volt akadva, hogy hogy lehet itthon gun shopnak nevezni egy boltot, amiben konkrétat alig van rendes "gun", és nagyokat mosolygott azon, hogy itthon a férfiak a gázfegyverekkel ügyködnek, és tekintenek rájuk komoly önvédelmi eszközként, náluk pedig ezek a tizenéves gyerekek játékai. Persze ez a másik véglet, nem mondom, hogy sokkal jobb, de azért mindig vágyunk a másik végletre is, mikor már unjuk a sajátunkat.

2014. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!