Mozgástól hízás? Többi lent.
Egyrészt ennél lentebb már nem tudom, hova akarsz menni, másrészt a fogyás/gyarapodás az aktivitás mellett a táplálkozás függvénye főleg, harmadrészt szinte tökéletesen felesleges a mérlegre alapozni, meg a centikre. A saját szemünk által látott összkép kicsivel fontosabb, tehát a tükör jobb barátunk, mint a mérleg.
A diétád milyen/milyenvolt? Ezt a 3 kilót jó volna tudni, miből adtad le, de majdnem biztosan kijelenthetem, hogy felesleges volt.
Mellesleg ilyen ki kilós ugrálásokat én egy reggeli-esti mérlegelés különbségeként összehozok neked, az étellel-itallal, egyebekkel való variálással, mégsem jelentene az a többkilós különbség sem izmot, sem zsírt, hanem vizet, glikogént, tápcsatornatartalmat, stb.
Update...meg 1300 kalória, majdnem akkora varázsmódszerek, mint a hat után nem evés, kb. annyit is érnek... Nem igazán veszik figyelembe az egyének közti különbségeket.
Makrotápanyagokból mennyit eszel? Fehérjéből mennyit? Szénhidrátból mennyit? Zsírból mennyit? Mennyiszer eszel egy nap? Mennyi rostot eszel egy nap? Mennyit sportolsz?
A tápanyagokat kell belőni a szálkásító diéta elveit követve, és nem arra koncentrálni, hogy mennyi kalóriát vittél be, mert az csak egy nagyon közelítő egység, és messze nem jó arra, hogy megtervezett diétát arra alapozzunk. Maximum, ha valaki extrém sokat vagy jóval kevesebbet eszik, mint kéne, akkor mondunk neki egy értéket, hogy nagyjából ahhoz kéne tartania magát, de pár kiló leadásához messze használhatatlan a kalóriaszámlálás, mégpedig azért, mert sem az edzéssel elégetett, de főleg 0-24 órás alapanyagcserédet nem fogod tudni mezei módszerekkel pontosan kiszámolni, soha. Ha valaki azon görcsöl, hogy minél lentebb vigye a kalóriát, akkor szépen lebontja az izmait, ami nem is néz ki jól, és nem is egészséges, természetesen a funkció is romlik, és hacsak nem ektomorf az illető, sima kalóriamegvonással nem fog eltűnni a maradék kicsi zsírpárna, maximum nagyon masszív éhezéssel, de akkor gondolom tudod, milyen lenne a végeredmény.
Merthogy a testedet a rajta lévő izom és zsír mennyisége határozza meg. Lehet, hogy most kicsi a súlyod, mert kevés rajtad az izom, és a zsír is, viszont az a minimális zsír, ami van, úgy tűnik, pont elrontja az összképet. Ha most erőltetve próbálod eltüntetni azt a kevés maradék zsírt, könnyen rosszabbul jöhetsz ki. Lentebb leírom, miért.
Szóval heti 3-4 aerob edzés kéne (a súlyzós is maradhat, de nem ám babasúlyokkal, több tízszeres ismétlésszámokkal, mert az nem ér semmit) és mindenekelőtt megtervezett diéta, kiszámolt tápanyagmennyiségekkel, ami a szálkásító diéta elveit követi. Viszont, ha nincs rajtad kellő izomtömeg, akkor nem éri meg leszálkásítani, mert abból is fog így is valamennyi fogyni és akkor nem lesz jó a végére az összkép. Tehát lehet előtte jobb volna súlyzózni (normális súlyokkal, és edzéstervvel), tömegnövelő étrenddel, és utána szálkásítani.
Vagy tarthatod továbbra is ezt a módszert, és várhatod, hogy hoz-e több hónap alatt változást, mivel ez egy elég köztes, és sokkal kevésbé hatékony útja a testformálásnak. Attól, hogy a másik válaszolónak bejött, még nem biztos, hogy neked is be fog, hacsak nincsenek nagyon hasonló adottságaitok, tehát erre ne alapozz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!