Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magas ismetlesszammal izmosodok?

Magas ismetlesszammal izmosodok?

Figyelt kérdés
15-30 kozott gondoltam
2013. dec. 20. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15-el még igen, de 30-as imétlésszám az már állóképességi edzés lenne.
2013. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
es a magas ismetlesszamnal lesz hamar fejlodes gyakorlatnal?pl;tobb fekvotamaszt tudok csinalni?vagy ha olyan fekvotamaszt valasztok amivel tobbet mint 5 nem tok megcsinalni?
2013. dec. 20. 19:46
 3/20 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Ha minél több fekvőt akarsz, akkor nyilván mehet a magas ismétlésszám, de ha izmosodni akarsz, akkor olyan nehezítés kell, amivel 10-15 megy csak sorozatonként.
2013. dec. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
hogy mindel tobbet tudjak csinalni! akkor igaz az allokepessegemet kell fejleszem? es meg valami ha 20-30 kozott vegzem akkor nem lesz izmosodas ?
2013. dec. 20. 19:51
 5/20 anonim ***** válasza:
Igen, akkor az állóképességet kell növelni. 20-30-al is lesz eleinte egy kis izmosodás, nem írom hogy semmi nem lesz, de nem ez a legmegfelelőbb edzés, ha az izomnövelés a cél. De a kis izomnövekedés is csak eleinte lesz, hamar megáll majd.
2013. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
es lehetseges az is ha sokkat edzek az allokepessegemre pl:fekvotamasz akkor mehet profi szinten pl a huzodzkodas vagy a tolodzkodas is?
2013. dec. 20. 19:56
 7/20 anonim ***** válasza:
A tolódzkodásban fejlődhetsz, de a húzódzkodáshoz más izmok kellenek: hát és bicepsz főleg.
2013. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem feltétlenül értek egyet Montezzel, bár ez is alkat kérdése. Én elég jól reagáltam a magas ismétléses edzésre, persze ez nem azt jelenti, hogy minden sorozatban 30akat csinálok. Guggolásnál pl 30-20-20-12-max (nyilván egyre nagyobb súllyal), de sose megyek 12 ismétlés alá csak az utolsó sorozatban. Belekényelmesedni nem szabad, de lehet használni a rest and pause módszert. Ki kell próbálni. Az egyébként biztos, hogy nem általánosan nem lehet olyan gyorsan tömeget felszedni vele, mint a hagyományos 8-12es ismétlésszámmal, de cserébe ízületkímélő, ku.r.va élvezetes és komoly kitartás, koncentráció kell hozzá. Én azért próbáltam ki mert megrekedtem a korábbi edzéstervvel, aztán azóta is ezt nyomom, egyre javuló eredményekkel.
2013. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
De most írod, hogy volt nagy súly is, nem csak 30-as ismétlés. Így nyilván fejlődtél, tehát nem mondtál nekem ellent, hiába akartál.:)
2013. dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
ja most jutott eszembe ezt is:ha 1-5 kozott vegzem fejlodnek az izmaim??jobban mint 20-30 ismetlesel?
2013. dec. 20. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!