Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A téli időszakban mivel...

A téli időszakban mivel helyettesítsem a futást, hogy kondiban tartsam magam és elkerüljem az esetleges hízást?

Figyelt kérdés

5 éve rendszeresen futok ha az időjárás és a hőmérséklet engedni. Minden évben kora tavasztól késő őszig szoktam futni, hetente 5-6 alkalommal 4-5 kilométert. Eddig minden évben a téli hónapokban felszedtem pár kilót, amit tavasszal le is adtam mert újból elkezdtem futni.

Hogy tudom elkerülni, hogy ne szedjek fel télen sem plusz kilókat? Gépekkel nem szeretnék dolgozni és nem is nagyon van rá lehetőségem. Kizárólag itthon végezhető gyakorlatok érdekelnének.

Ha elkezdek saját testsúllyal edzeni, - A Fegyencedzés című könyv szerint - (fekvőtámasz, hasizomgyakorlatok) akkor elkerülhetem azt, hogy plusz (zsír állagú) kilókat szedjek fel?

A táplálkozásom kiegyensúlyozott és változatos. Reggel bőségesen reggelizek, majd kora délután normál mennyiségű ebédet eszem és este 6 előtt minimális vacsorát fogyasztok.



2013. nov. 5. 18:56
 1/3 Makoscsiga ***** válasza:
Szerintem a téli futás igencsak túl van parázva. Én nagyon sokat futottam télen, és soha semmi bajom nem lett tőle. A tempót annyira alacsonyan kell meghúzni, hogy az orrodon tudd venni a levegőt, majd a futás végén azonnal tudj venni egy forró zuhanyt, így nem lehet gond.
2013. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sága ***** válasza:
Szobabicikli,aerobic,man maker (burpee váltogatva helyben kocogással,egyelőre ennyi jutott eszembe.
2013. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy fussál hetente kevesebbszer, de akkor hosszabbat. Olyan 30 perc után kezd el a szervezett zsírt égetni. A téli futások jók az állóképesség fokozására is. Arra figyeljél, hogy ne izzadjál nagyon meg, futás után meg rögtön cseréld át a ruhát szárazra.
2013. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!