Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan védhetem meg magam...

Hogyan védhetem meg magam lányként?

Figyelt kérdés

19-20 évesen hogy védhetem meg magam, hogy ne erőszakoljanak meg, ne raboljanak ki, ne verjenek meg?

Egyik nap este értem haza, és leszólított egy pasas. Erre megijedtem, fogtam a táskámat, és futni kezdtem. Olyan gyorsan futottam, ahogy még soha eddigi életem során. Azt hittem már lehagytam, de hátra néztem és láttam, hogy fut utánam, ezért hazáig sprinteltem. A házunk előtt hangosan kiabáltam segítségért, mert féltem hogy utolér, és nem hiszem, hogy jót akart. Senki nem jött ki, egyedül a mamám nyitotta ki gyorsan az ajtót, a szomszédok nem csináltak semmit.

Nos, nem ez az első eset, amikor bántani vagy kifosztani akarnak, csak eddig mázlim volt.Elbújtam vagy jött egy ismerős. Nem egy jó környéken élek, nem vagyok gazdag se, és nem mindig lesz ott mellettem egy kedves ismerős se. Félek, hogy egyszer nem sikerül elfutnom. Járjak valami önvédelmi edzésre vagy mit csináljak? Hétvégén inkább már ki se merek mozdulni, hétköznap viszont muszáj.


2013. szept. 29. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Járhatsz önvédelmi edzésre is, bár én az elegánsabb, önvédelmi eszközös megoldást jobban szeretem :)

Gázpisztoly, spray, ami lehet nálad, ha minden játszik, akkor a vipera, gumilövedékes fegyver és a sokkoló is hasznos tud lenni.

2013. szept. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Önvédelmi eszközök elsősorban, esetleg ha ráérsz akkor tréning is mehet, bár lényegében annyi a trükk, hogy ne sajnáld ha ne adj isten ilyen helyzetbe keülsz, érzéken pontokat célotzz rajta.
2013. szept. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen,önvédelmi edzésre kellene menned,de azon belül is személyi edzésre,ahol az oktató a te testalkatodhoz és a te képességeidhez alakítja ki a lehetőségeidet.Pár dolgot kell csak kigyakorolnod,de az olyan szinten,hogy álmodból felkelve is végre tudd hajtani.Teljesen át kell kapcsolnod az agyad az áldozat szerepéből,túlélő üzemmódba.Bár ez nagyjából megvan az írásod alapján.Ezenkívül meg kell szerezned a taktikai és az emberismereti képességeket is,hogy tudd mikortól vagy tényleg sz-arban.Segítségre meg soha ne számíts.Az alap felállás mindig az,hogy egyedül vagy és egyedül kell megoldanod a helyzetet,nincsen anyu-apu-rendőr bácsi-jószomszéd.

Nézd meg a Most már elég! című filmet,abban eléggé hitelesen bemutatnak egy ilyen női tréninget.

2013. szept. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja, meg nézd meg a csillagok háborúját is, aztán csinálj egy lézerkardot, és kaszabold le vele a csókát, aki csúnyán néz rád...
2013. szept. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Színvonalas harcművészeti oktatásra van szükséged. Normális lehetőleg kezelhető méretű csoportos edzéssel, ahol van elég tapasztalt ember és figyelnek annyira rád, hogy ne bújj el a sarokba valami másik kezdő lánnyal. A személyi edzések szuper dolgok, azonban megfelelő tudásszint alatt kontraproduktív, főleg olyan helyzetben ahol az egyértelmű cél, az önvédelmi ismeretek megszerzése, meg kell szoknod, hogy különböző nálad általában jóval megtermetebb férfiak fognak megtámadni, így leginkább a gyakorlások során is az ő társaságukat kell keresned. Illetve még fontos, hogy mindemellett ne mimóza módjára gyakorolj, hanem tedd oda magad rendesen, a kezdő nők legidegesítőbb betegsége amiből nehéz őket kinevelni. Ezek a képességek nem pár hónap alatt fejlődnek ki, valami maszatolós önvédelmi tanfolyam alatt, hanem hosszabb edzéssel.


A fentiek még az önvédelmi fegyverek hatékony használatához sem elhanyagolhatóak, a gázpisztoly nem csodafegyver, csak egy segítség. Ami pozitív, hogy sikerült elfutnod, így pszichológiailag jól vagy behuzalozva ami a későbbiekben is jól fog jönni. A sprint meg mindig a legjobb megoldás amikor erre adott a lehetőség, azt is érdemes fejleszteni.

2013. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
Bokszedzés és KO Pfeffer paprikaspray.
2013. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 *Glissade* ***** válasza:

Ez durva. Én is jártam már úgy, hogy valami perverz leszólitott egy sötét utcában, de ên nem futottam el, csak be gyorsítottam ő meg távolról követett és bujkált bokrok között.

Nem mentem haza, mert akkor meg tudja hol lakok... hanem emberek közé mentem és onnan be egy kajáldába.

Oda már nem követett.

2013. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dwight Schrute válasza:
Engem is kergettek meg párszor, igaz fiú vagyok, így a megerőszakolástól annyira nem félek. Én elkezdtem Krav Maga edzésekre járni (ezt ajánlom neked isÖ. Viszont most meg az a baj, hogy már várom, hogy megint megtaláljon az, aki egyszer megfuttatott :D
2013. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mirk ***** válasza:

Paprikaspray és futás.

A harc meg utolsó utáni megoldás kell, hogy legyen. A verekedés amúgy is általában mázlin múlik. Na meg mi van, ha a támadód is tud harcolni? Többet érsz egy legális önvédelmi eszközzel, mint két év harcművészettel szerintem.

2013. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
Mirk ha nem tudsz minimálisan verekedni, nem fogod tudni elővenni a paprikasprayt sem...
2013. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!