Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire szokták használni a...

Mire szokták használni a "gyúrás" kifejezést? Mit jelent "gyúrni"?

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlyzós edzésre mondják általában, de inkább hívjuk normálisan edzésnek. Gyúrjanak a pékek.:)
2013. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

gyúrni a brazilok szoktak, danabollal:)

én edzeni járok, és ezt az életmódot élem, ami azért különbözik a fentebb említett emberek edzés filozófiájától.

2013. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Több jelentése is van:

[link]

2013. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a felvilágosítást! :-)


Persze, tudom én, hogy gyúrni a kelt tésztát szokták és a masszőrök egyik fogásának is gyúrás az elnevezése.

Csak nem volt nekem világos az, hogy MIÉRT nevezik gyúrásnak a súlyzós edzést.


A 3. hozzászóló válasza feltette a pontot az i-re :-)

Tehát átvitt értelemben kell érteni a kifejezést, a pékes példával: ahogyan a kelt tészta a gyúrás hatására egyre keményebbé válik, úgy válhat a puha, löttyedtke izom feszessé, keménnyé, ha súlyzóval edz az ember.


Vagy nem?

Eszembe jutott egy másik variáció: a gyurmából az ember úgy hoz létre formát, ahogyan formálhatja a saját testét az edzéssel - és innen ered az asszociáció?


Na mindegy, úgy látszik, hülyén halok meg.


Nekem akkor is olyan idétlennek tűnik ez a metafora. Úgy láttam, hogy az első két hozzászólónak sem nyerte el a tetszését a kifejezés.


Köszi még egyszer, mindenkinek zöldet adtam.

2013. aug. 4. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!