Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szojafeherje izolatumbol finomat?

Moosenstein kérdése:

Szojafeherje izolatumbol finomat?

Figyelt kérdés

Milyen jo receptek vannak szojafeherje izolatummal?

Vizben feloldva egyszeruen pocsek!


2013. júl. 31. 21:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ne haragudj hogy nem a kérdéseddel kapcsolatban írok mint ez előtt, azt hiszem vannak itt emberek akik nem tudnak bizonyos dolgokat.

Pl. hogy már egy jó ideje lejárt lemez ez a szójaköpködés.

Az előállítása nem azért olcsó mert szart se ér, hanem azért mert növényi és nem kell annyi, és olyan eljárás mint a tejsavónál.

Az ösztrogén és fitoösztrogén között van azért egy kis különbség. A szóján kívül kb 300 növénynek van ilyen hatása és nincs is ebből probléma, és nem is volt, mivel piszkosul könnyen bomlik a fitoösztrogén, így ahhoz hogy befolyásolja nagy mértékben a hormonháztartást ahhoz legalább napi "80kg"-ot meg kell enni.

Azok az ellenérvek hogy az állatoknál meddőséget okozott régen, az már szintén évek óta sehol nincs, mivel csak a juhokra volt ilyen hatással, ami szintén kiderült hogy egyoldalú bíborhere fogyasztás okozta.

Emellett számos jótékony hatása van a szójának ami mondjuk a tejsavónak nincs.

Mellesleg elég nagy koponya orvostól tanultam, aki testépítő volt, egész életében csak szóját evett, brutál mennyiségben és semmi baja, de külföldi és magyar versenyzők közül is ismerek aki csak ezt eszi, és neki sem nőtt még melle a szójától, mint ahogy nekem sem. A-s vércsoportnak meg különösen jobb mint a tejsavó.


Tehát kedves kérdező!

Nyugodtan egyed a szóját! Süss belőle palacsintát, ízesítsd vanília aromával vagy bármivel, bajod nem lesz tőle az 100%.

2013. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Én is testépítő vagyok és nem mellesleg élelmiszermérnök. Nem csak viccből nem ajánlom a szóját. De itt be is fejeztem, egyétek.
2013. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Ha mar mindenki dicsekszik egy kicsit, akkor elarulom, hogy en is temaban vagyok egy cseppet, a babes-bolyai biologia-kemia tanszeken toltott 4 evem miatt! ;)

Ilyeneket allitani, hogy a szoja gonosz, az ordogtol valo es minden baj forrasa egyszeruen badarsag.

A legbiztosabb dolog amit megtanultam, az az, hogy csak a dolgok felszinet kaparasszuk (amugy ez nem csak a biologiara igaz), azaz szart se tudunk teljes bizonyossaggal. Az emberben zajlo folyamatok annyira komplexek s annyi az atfedes a reakciok kozt, hogy egyszeruen lehetetlen teljesen megerteni az egymasra gyakorolt hatasukat. (egy labor korulmenyek kozott vegbemeno folyamat, in vitro teljesen mas vegeredmenyt is produkalhat - az elet egy csodalatos abszurditas XD )

Szoval ezert engem nem erdekelnek az ilyen remhirek, viszont a receptek meg mindig nagyon is! ;)

2013. aug. 1. 11:05
 14/31 anonim ***** válasza:

Én 28 éve edzem, millió féle proteint kipróbáltam, miközben a szilárd kajám kb ugyanaz maradt, grammpontos csirke-rizs-zöldség, túró, stb. És elhiheted, hogy a szójás power proteinnél vagy a biotech-es power pro-nál nem voltam úgy betöltve, igeni elmaradt a formám, mint amikor tejsavó ment.

Nyilván abból többet kellett volna tolni, mert a bv értéke fele a tejsavóéhoz viszonyítva. De akkor én is spóroltam, be is buktam vele. Ennyi a tapasztalatom.

2013. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek elismerem a munkályát. Testépítő vagyok és személyi edző, táplálkozási tanácsadó, külföldön is dolgoztam ilyen téren nagyon sokáig, betegekkel foglalkozom, nem egy külföldi orvosi könyv fordításával foglalkoztam.

Nálam pedig épp elenkező a hatása a szójának. Az én szervezetem nézve, finoman fogalmazva sz@rt se ér a tejsavó a vércsoport miatt, sőőt...

Egy dolog viszont biztos, amit látunk. És nem klátok sem a TV-ban sem sehol olyat, hogy hormonzavaros lett volna bárki is a szójától. Mondani és állítani mindent lehet, mint ahogy írtam is a juhokkal kapcsolatos dolgokat. De hol van egy olyan ember, aki azt mondja hogy hormonzavaros lett a szójától? Sajnos amíg a szója forgalomba van, amíg látom hogy milyen hatással van az én szervezetemre, és olyan emberek szervezetére mint az edzőm volt testépítő és orvos létére, és ezt ette nagy mennyiségben napi szinten több mint 30 évig, addig nehéz elhinnem hogy a szója mennyire gonosz és káros. Ettől függetlenül mindenki véleményét tiszteletben tartom. :)

2013. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Akkor itt lezárhatjuk, jó edzést mindenkinek.;)
2013. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 tap bela ***** válasza:

nem vagyok biolófiai prof, és nem kérkedek tudományos fokozatokkal sem.


Az Európai Élelmiszer- és Táplálkozástudományi Intézet tudományos információs szolgálata. 14. évfolyam, 2008 július 28.,


már akkor is megírták....

[link]



úgy hogy süssetek belőle palacsintát, de jó sokat.

2013. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 tap bela ***** válasza:

sőt még több palacsintát, de ebből én nem kérek.

Még ha fájó is a hozzászólásom... kedves kérdező:

A szója és a belőle készült különféle készítmények igen népszerűek, azonban fogyasztásuk kockázatokkal is jár. Szaporodnak az allergiás megbetegedések, illetve a génkezelt, nem hőkezelt szója számos olyan toxint tartalmaz, amelyek egészségkárosító hatásukról ismertek.



A gyerekek étrendjéből célszerű lehetőség szerint száműzni a szójatermékeket, és a felnőttek részéről is érdemes csupán mértékkel fogyasztani. Mi az igazság a szójával kapcsolatban?



[link]

2013. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 tap bela ***** válasza:

kedeves egyetemet végzett kérdező a google ugye ismerős név.

pár recept kérdezések nélkül is...

[link]

2013. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 tap bela ***** válasza:
2013. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!