Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy tejsavó és egy szójafehérj...

Egy tejsavó és egy szójafehérje így jó lesz?

Figyelt kérdés

szóval vennék 4kiló power proteint és 1kiló tejsavót.

reggel menne a tejsavó egyből kelés után + edzés után

napközbe a power protein mert iskolába egy adag shake-t szoktam vinni szóval odamenne az plussz lefekvés előtt,így jó lenne?


2013. febr. 26. 09:17
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:

szójásat ne vegyél szóval power protein kilőve.

a tejsavód melyik termék név szerint?

2013. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom a PowerPro-val (szója), nekem tökéletesen bevált, ezt használom. Kiegészítésnek tökéletes, persze edzés után jobb a tejsavó.
2013. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 dirtboy ***** válasza:

neked tokéletesen bevált,az lehetséges de ezt olvastad már?


Részletek Szendi Gábor könyvéből....


A szója a nyugati táplálkozás egyik időzített bombája, ugyanis az élelmiszeripar oly mértékben támaszkodik rá, és oly mértékben része rejtett módon táplálékainknak, hogy a kiiktatásában reménykedni sem lehet, ugyanakkor sok veszélyt hordoz magában. Az élelmiszeripar hatalmas összegeket költ arra, hogy a szóját a "veszélyes hús" egészséges alternatívájaként propagálja és a "természetes táplálkozás" hívei, a vegetáriánusok és bioboltok naiv bizalommal eltelt vásárlói az elsődleges áldozatai ennek a propagandának.


A szójakészítményekben található, ember számára emészthetetlen szerves anyagok, az oligoszacharidok komoly gázképződést okoznak. Ez különösen az élelmiszerekbe rejtett szójával kapcsolatban problémás, mert a gyanútlan fogyasztó nem tudja bélgörcsei okát.


szója különösen sok proteáz gátlót tartalmaz. A proteáz enzimek felelősek a fehérjeemésztésért, a szója tehát fehérjeemésztést gátló anyagokat tartalmaz. A gyártás során alkalmazott hőkezelés ennek egy részét semlegesíti, azonban még így is a szójakivonatban az eredeti mennyiség 10%-a megmarad. Az emberek eltérő mértékben érzékenyek a fehérjeemésztést gátló anyagokra. A csökkent hatékonyságú fehérjeemésztést a szervezet a fehérjebontó enzimek túltermeléssel kompenzálja, ami rendszeres szójafogyasztás esetén a hasnyálmirigy túlműködését és megnövekedését eredményezi.


A szójabab igen sok fitátot tartalmaz, amely meggátolja különböző fémek, így a kalcium, a vas, a jód, a réz, a cink felszívódását. A fitátok nem reagálnak a hőkezelésre, így a szójafehérje kivonatban is szinte eredeti mennyiségben jelen vannak. Ez különösen veszélyes a szójafehérjéből készült bébitápszerekben, hiszen a csecsemőknél a felszívódási zavarok komolyabb veszélyt jelentenek, lévén, hogy táplálkozásuk sokáig a tápszerre szorítkozik.


A szójának komoly lektin tartalma is van, ami elvileg a feldolgozás során hatástalanítódik, erre azonban mérget senki ne vegyen be. A szójalektin a bélbolyhokat károsítja és a bélsejtek burjánzását okoz, következésképen fokozott rákkockázatot képvisel.


A szójával az egyik legnagyobb probléma az, hogy rejtett formában egyre több ételben szerepel dúsító, sűrítő adalékanyagként. Ha a termékismertetőn egyáltalán feltüntetik, akkor is növényi fehérje kivonat, lecitin, növényi olaj, természetes ízanyag és hasonló ártatlan megfogalmazásokban adják a fogyasztó tudtára.


A szójában található ösztrogénszerű anyagokat ugyancsak feldicséri a szója és egészségipar, és rendszeresen idézik, hogy a keleti országokban, ahol szóját fogyasztanak, alacsonyabb a mellrák halálozás. Ilyenkor azonban mindig elfelejtik megemlíteni, hogy keleten jóval gyakoribb a nyelőcső, a gyomor-, a hasnyálmirigy, a máj- és a pajzsmirigyrák. És ami azért használna a nőknek, mert ösztrogénszerű, az ugyanezen oknál fogva nyilvánvalóan ártalmas a férfiaknak.

2013. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kösz a linket, hasznos volt, bár az a mennyiség amit napi 2 adag (60g kevert) fehérjével visz be az ember nem hinném hogy öngyilkosság lenne.

Viszont akkor itt egy szintén kevert fehérje a megfizethető kategóriából:

[link]

2013. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"A szójakészítményekben található, ember számára emészthetetlen szerves anyagok, az oligoszacharidok komoly gázképződést okoznak."


Idáig olvastam... No comment.

2013. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 dirtboy ***** válasza:

azt azért ne felejtsük el hogy sok kicsi sokra megy,tehát napi 30g szója az évi 11kiló tiszta szója protein.

azt sem felejtsük el hogy a szója BV értéke nagyon alacsony,fele a tejsavóénak.

tehát még örülsz hogy olcsóbb a szója addig igazából dupla annyi kéne belőle mint tejsavóból.

nekem igazából mindegy én segíteni járok erre az oldalra,hogy ki mit vessz végül nekem nem oszt nem szoroz.

döntsd el hogy kell e ez neked vagy sem,én nem vennék ma már szójás cuccot mindezek tudatában.

2013. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 dirtboy ***** válasza:

Belagezapista


bélgázra kell gondolni,gondolom tapasztaltad már hogy a szójás cuccok eléggé meg fingatják az embereket.

olvasd tovább nyugodtan.

2013. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
tudom csak sajnos most nincs sok pénzem edzés után mondom tejsavót innék na meg reggel eddig csak tejsavó ment,dehát sajnos nem vagyok milliomos
2013. febr. 26. 13:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy sokan most mosolyognak a szója protein ilyen nagy mennyiségben felhasználásán. Elbagatelizálják, és ennyi.


Tény a pénz nagy úr, de hosszabb távon nem éri meg.

Sőt most már azon is eltünődőm, vajon mi lehet ebben a 4kg-os dobozban? Érdekes lenne egy bevizsgálás.

2013. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 dirtboy ***** válasza:

lehet nem éppen olcsó tejsavót használtál eddig,na meg nem a legkisebb kiszerelést kéne venni mert azok baromi drágák.

ez sem férne bele a keretbe?

[link]

2013. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!