Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet az edzéstől hízni?

Lehet az edzéstől hízni?

Figyelt kérdés

Nagyon amatőr vagyok e téren. :) Szóval elkezdtem diétázni és edzeni (futás, kerékpározás, kardio) mivel elég duci vagyok és szeretnék 75-ről lefogyni 60-ra. Először leadtam 3 kilót most pedig felszedtem kettőt. Ez mitől lehet?

21/L


2013. júl. 15. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is, remélem nem naponta méred a súlyod, hanem mondjuk kéthetente.


Másodszor, remélem a diéta nálad szálkásító étrendet, jelent, nem valami fogyókúrás elmebetegséget, amikre sajnos sokkal könnyebb ráakadni.


Harmadszor: ne ezen a pár kilón agyalj, és még egyszer mondom, lehetőleg ne pár nap távlatában. Sokkal több értelme van néha lecsekkolni a tükröt, vagy a centit, de ezt is a fentebb említett gyakorisággal maximum.


És végül: ha normálisan megtervezett étrendet tartasz enyhe kalóriadeficittel és mellé sportolsz (aerob edzést végzel, amire jó a futás és kerékpározás, viszont a kardio az állóképességi edzés, innentől kezdve pedig sok minden lehet), akkor fogsz sikeresen fogyni (zsírt égetni).


Edzéstől önmagában nem lehet gyarapodni, még a súlyzóstól sem, ha nincs meg mellé a megfelelő tömegnövelő étrend.

2013. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem semmi gond nincs azzal, ha velaki naponta méri a súlyát, én napi 3* és táblázatot vezetek róla már fél éve...

a legtöbb hirtelen súlyingadozást a folyadékfogyasztás okozza... ha pl megiszol 2liter vizet, máris 2kg al nehezebb vagy. Ha a diétád megfelelő, és sok folyadékot fogyasztasz, akkor a kívánt hatás sem fog elmaradni, de ne pár hét alatt várd a változást.

2013. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 15. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de pont ezért minek naponta nézni? A bélcsatorna telítettsége és a víz akár 4 kilós súlyingadozást is okozhat a nap folyamán (legnagyobb-legkisebb mérhető súly) legalábbis nálam, de ebből nem tudom meg, hogy mennyi izmot szedtem fel, vagy hogy mennyit fogytam. Ezért szerintem csak hosszabb időtávonként érdemes mérni, ha tartósan változott, akkor elkönyvelhetjük valódi súlyváltozásnak.
2013. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jó mondjuk én nem csak a súlyt nézem, naplót vezetek az aktuális súlyról, hogy mit ettem, mibõl mennyit, mit ittam, mennyit mozogtam, milyen a közérzetem...
2013. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is naponta néztem, de most megpróbálom megállni. :)
2013. júl. 16. 11:42
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem márcsak azért is jó a naponta nézés, mert pl én most tartok egy hosszú fogyás közepén, 90 kg vagyok, de ha pl 2 hetente mérném magamat, akkor mikor trgnap rááltam a mérlegre és 94.1 kg-ot mutatott,valószínüleg azt hittem volna, hogy az elmúlt 2 hétben feleslegesen kínoztam magamat, sõt még híztam is 2kg-ot... de mivel részletes naplót vezetek a fogyásról, így tudom, hogy tegnap egy nehéz napom volt, 2* annyit ettem mint szoktam, és 3 liter vízzel több lement mint általában.
2013. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!