Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő étrend utolsó...

Tupaccc kérdése:

Tömegnövelő étrend utolsó simítások. Ránézne valaki?

Figyelt kérdés

Összeállítottam tömegnövelő étrendemet, de még nem vagyok benne teljesen biztos. Van amit eltúloztam, láttok benne valamilyen hibát? Szálkásító diéta, és -11kg után vagyok ezért már kritikát is kaptam, hogy diéta után miért kezdek el tömeget növelni. De míg az előbbinél zsírt égettem, most meg izmot szeretnék növelni. Akkor ez miért rossz?

Megírom az alap étrendet is, mielőtt valaki az egyhangúságát kritizálná, ez az alap, amikor nincs időm főzőcskézni. Viszont szoktam bedobni lazacot, burgonyát, teljes kiőrlésű kenyeret, tonhal konzervet stb.


1. 50g zabpehely + 1tojas – 7:00 + multivitamin + 1000g C-vitamin

2. 70g rizs+ 50g csibemell + 80g zöldség mix– 9:00

3. 70g rizs +50g csirke + 80g zöldség mix – 12:00

4. 70g rizs + 100g csirke + 50g rizs + 80g zöldség mix – 15:00

17:00 – 18:00ig edés, után 50g whey 80%protein + 40g szolocukor + 5-5g creatine monohydrate

5. 50g csirke + 70g rizs + 80g zöldség mix – 18:00

6. 250g sovány túró + 80g zöldség – 20:00


Összesen:

50g zabpehely: 34g CH / 7g F/ 3,5g ZS

250g mell: 1,25CH / 60G F / 2,5G ZS

Rizs: 220,5CH / 24,5F / 2,5G ZS

Tojás: 0,4CH / 8F / 8ZS

Whey Protein 80 – 4 CH / 40F /

Szőlőcukor – 40g – ez viszont csak edzés után, pihenőnapokon nincs

Túró: 9CH/ 30 F / 0,8ZS

Zöldség – átlag kb – 16CH / 8F / 1ZS


És az adatok:

CH: 285(pihenő nap) – 320(edzőnap)

F: 177,5 – itt beszámoltam mindent, de ha a csak állati + whey protein mennyiséget veszem, akkor is elég

ZS: 18,3 + kevés Oliva olaj, amiben a húst hagymával megpirítom. Nem tudom ez a napi zsírbevitel mennyire kevés vagy sok.

70kg vagyok, tehát tömegelésnél testsúlyom 2x-ese a fehérje, és 4-5x a CH. Ez meg is lenne.



2013. júl. 7. 17:08
1 2
 1/12 Szergej55 ***** válasza:
Szálkásítás után nyugodtan növelhetsz tömeget, ezek a ciklusok egymást váltják, tehát ne hallgass más hülyeségére. Szép, precízen kiszámolt az étrended, szerintem nagyjából rendben is van, én még egy kicsit bátrabban dobnék hozzá húst (mennyiségben), de igazából jó.
2013. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jó csak reggelre sok lesz az a 1kg c vitamin
2013. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szar, kevés a zsír és rostot se viszel be eleget.
2013. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :-) PÜ-ben minap megírták, hogy mekkora barom vagyok, hogy diéta után tömegnövelésbe kezdek, akkor minek diétáztam stb. De ahogy a könyv is írta ez a testépítő életének örökös körforgása - zsírt égetni, majd izmot építeni.

Szálkásító diétámat Sárga kapszula alapján készítettem el, és nagyon bevált. Ezért a könyv alapján készítettem el ezt az étrendet is.

Ott a zsírbevitelt továbbra is alacsony szinten ajánlják tartani. Van aki szerint ez Ok, van aki szerint baromság.


A C Vitamint elírtam, 1000mg akart lenni kapszulában :-)

Rostokra ügyelek, a húst szoté formájában készítem el, abba is megy plusz dolgség, így naponta 450-500g zöldség megy be.

2013. júl. 7. 18:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen de abban nincs annyi rost amennyi neked kell. A sárga kapszula elég baromságot ír, naponta 1g /tskg zsír kell a hromonális folyamatokhoz.
2013. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

utánaolvastam, tényleg átlagban 0,5-1g-t írnak, ami az én esetemben 35-70g zsír lenne. Ezt akkor olivaolaj / lenmagolaj bevitellel növelném, vagy esetleg Omega 3 kapszula is jöhet.

A rostokból akkor mennyi kellene, hogy elegendő legyen?

2013. júl. 7. 19:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Tojás, zsirosabb husok, olivaolaj, lenmagolaj, magvak, kokuszolaj, nincsenek jó vagy rossz zsírok, fele fele arányban legyen telített és telítetlen. Rostból minimum 35 -45 g kell neked és e fölé nem szabad menni mert a tul sok rost árt. nézd meg a kis zöldségedben mennyi van plusz 50 g zabpelyhedben és számold ki mennyi hiányzik. Én a helyedben egy két rizst barnarizsre cserélnék vagy adnék az étrendembe hüvelyeseket. Ki kell számolni mivel leszel meg.

Egyébként az hogy napi 6-7szer eszel és csak tiszta kajákat azt azért csinálod mert ezeket szereted? Csak mert nehogy azt hidd hogy a tisztánevés befolyásolja a zsírosodást.

2013. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Hát szálkásítás során ez vált be, de nagyon. Voltaképp ott is ugyanezt ettem, csak kevés rizzsel. Ennyire hatásosan még zsírt soha nem sikerült égetnem, ezért gondoltam ezt az étrendet viszem tovább megnövelt CH mennyiséggel.

Viszont a költségvetésnek is ez az étrend a legkedvezőbb. Sertést nem ajánlják, marha meg elég drága - főleg az ajánlott részei. Így nem nagyon tudok mit beépíteni az étrendembe.

2013. júl. 7. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Főzéshez ne olívaolajat, hanem kókuszzsírt használj, mert az nem megy tönkre a hőtől, vannak egyéb hasznos tulajdonságai is.
2013. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a sok hasznos tippet. Még olyan kérdésem lenne, hogy honnan tudom, hogy jó irányban haladok? Diétánál könnyű volt, éreztem a fogyást, és persze a mérleg is mutatta. Tömegnövelés viszont jóval lassabb folyamat, és látványra, mérlegre se olyan könnyű megítélni az eredményt. Van valami hasznos tipped?
2013. júl. 8. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!