Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportokat, mozgásformák...

Milyen sportokat, mozgásformákat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék a combomról fogyni, de nem tudom milyen sport lenne jó hozzá..

2013. júl. 2. 10:09
 1/3 anonim válasza:
Hát én egy kellemes kocogást ajánlanék. Mellé némi guggolással, és kitöréssel.
2013. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs helyi fogyás, szálkásító étkezés (vagy diéta) kell, akkor fogysz. Hogy honnan, az genetika (testalkat) kérdése.
2013. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez unalmas válasz volt..


Feltételezve hogy 15-60 év közötti nő vagy: "Milyen sportokat, mozgásformákat ajánlotok?"


Ajánlott minimum egy korrekt erősítés (Crossfit, fegyencedzés, vagy valamilyen saját testsúlyos/súlyzós intenzív erősítés. fokozatosan kezdve persze).


Ez azért jó, mert viszonylag karban tartja a testet, ez azt is jelenti hogy szép, egészséges és tónusos izomzatot ad. Intenzíven végezve hormonális pozitív hatásai is vannak. Ki lehet egészíteni az erősítő edzést nem laza aerob edzéssel (aerob edzésnek számít úgyis minden séta, de még a pihenés is) hanem szintén intenzív sprintekkel vagy biciklizéssel. De jobb ha az egész testet átmozgató erősítés az alap. Lehet mellette úszni is, ezt is célszerű időnként meghúzni, intervallumosan végezni.


Ez a legegyszerűbb és értékrendem szerint a legalsó szint. Ez alá nincs értelme menni, tehát edzésképpen a laza táncok, rezgető gépek.. nem férnek bele, azok szórakozások nem edzések.


Szerintem magasabb szint, mivel alapvetően nem csak átmozgatnak/erősítenek, hanem direkt a szervezetünk optimális működését hivatottak szolgálni, adott esetben gyógyítani és betegségeket megelőzni:

Ősi eredetű gyógytornák. Jóga, Qigong. Jóga alapján ma használják a Pilates és Callanetics tornákat, igen jók ezek is. Adott esetben lehet hogy ezeket célszerű az intenzívebb erősítő edzésekkel kombinálni. Mondjuk a jóga erősíti a testet belülről, biztos hogy az izmokat is erősíti DE manapság azért más elvárások is vannak, ezért mellette heti 1-2 erősítő edzésre szükség lehet. De ez elvégezhető akár otthon is.


Van még egy csoport, milyen edzést csináljon az ember: szerintem férfiaknak is, de nőknek különösen fontos lenne az önvédelmi készségek fejlesztése. Nem kell magyarázni miért. Az én edzésrendszeremben mivel az erősítés mindenképpen értelemmel bír, mégpedig önvédelemben is van jelentősége, az önvédelem harcművészeti alapú gyakorlása mint a napi szükséges mozgás, edzés beleépíthető az életmódba. Így le van tudva az egészséghez egyébkét is szükséges mozgás, az alakformáláshoz ÉS a mozgáshoz (legyen az rúgás vagy menekülés..) szükséges erősítés, ÉS az edzés alapvető célja a nők/férfiak önvédelmi készségeinek fejlesztése.


Én elég sokat foglalkozom edzéselmélettel, nekem ez a filozófiám, ezt az írást talán le is mentem magamnak.

2013. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!