Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Muay Boran nevezhető a leghalá...

Muay Boran nevezhető a leghalálosabb harcművészetnek?

Figyelt kérdés

A Muay Boran padlóra küldheti az összes harcművészetet?

Elvégre gyilkolásra fejlesztették a technikát?

Szerintetek?



2013. jún. 1. 12:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

nagyon látványos harcművészet

de majdnem minden harcművészet gyakorlója képes arra h puszta kézzel hatástalanítsa a támadást, kivédjen bármilyen pusztakezes támadást, és ellentámadást intézzen, de az eltérő harci módszerek miatt a technikai repertoár lehet más.

de nem kell ahhoz ez a harcművészet, h te a földre küldj bárkit.

én kyokushin karatézok, és egy yoko geri az állcsúcsra v torokra végett vett az ellenfél pályafutásának.

arról nem is beszélek, ha épp cipőben vagyok és halántékon vagy nyakszirten rúgok egy embert cipőben, ami jóval keményebb mint a lábfej, azonnali koponyalapi törés vagy ezzel együtt járó életveszélyes vérzés is felléphet.

és ez csak egy egyszerű köríves rúgás.

nagyon megszoktam gondolni, h élőben eksön közben milyen erővel rúgok, mert könnyen baj is lehet belőle.

2013. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

ennyi erővel akkor egy 2000 évvel ezelőtt élt gladiátort is nevezhetünk leghatékonyabb harcművésznek.

mert profi volt nem csak abban,hogy megölje az ellenfeleit,de mindezt úgy tegye,hogy a közönség számára látványos és szórakoztató is legyen.

és nem tudom a mb harcosok mennyit edzettek egy nap,de egy gladiátor egész élete az edzésről és a halálosztásról szólt.

úgyhogy 1 vs 1ben a szamurájtól kezdve a spártaiakig akármilyen harcosig a gladiátorok lehettek a történelem legveszedelmesebb ellenfelei.

2013. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hát persze. :D
2013. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

1-nek : Nem kell ide yoko blablabla.

Én kung fu-zom és egy sima tenyér ütéssel betöröm az ellenfelem koponyáját.

Ja és nincs olyan, hogy legjobb harcművészet minden az emberen múlik!

Igaz ,hogy vannak olyan helyek ahol jobban kiedzenek ,de ilyen szinteken már csak az egyén számít és nem a stílus.

Az győz aki a csatára szellemileg, fizikailag felkészül, legfigyelmesebb, és legtapasztaltabb, vagy stb....

2013. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
vagy pillanatnyilag többet tud kihozni magából.
2013. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Muay Boran az régen a Thai katonaságnak volt fejlesztve, hogy amikor fogságba esnek,vagy nincs fegyverük, akkor is tudjanak ölni. Utánna néztem, és nem láb fejjel, hanem sípcsontal rúgnak. + szerintem a tenyér nem hatásosabb mint egy könyék. De vároma kérdéseket! :)
2013. jún. 2. 17:29
 7/23 A kérdező kommentje:
*Valászokat :D
2013. jún. 2. 17:29
 8/23 anonim ***** válasza:

És?

Minden harcművészetet ilyen célokra alakítottak ki.


Ettől még egy külső stílus például kemény marad, bármilyen erős is.. ami kemény, az eltörik.. inkább úgy írom hogy eltörhet. Én mondjuk ezért nem érdeklődöm a thai vonal iránt. Még ha lehetne tanulni is muay borant, az alkalmazkodóbb, lágy stílusokat személy szerint racionálisabbnak tartom.

2013. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Még pedig?
2013. jún. 3. 14:49
 10/23 anonim ***** válasza:

Megölni az ellenséget a lehető legrövidebb idő alatt.


Úgyhogy ettől egy rendszer sem lesz ajjdekomoly vagy hatásosabb mint más.

2013. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!