Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetnek,...

Melyik harcművészetnek, küzdősportnak van a legmagasabb önvédelmi értéke?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 22:39
 1/6 Grimmm válasza:
Krav-maga, az csak önvédelemből áll
2012. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sznofru ***** válasza:
De azért mellette nem árt más is.
2012. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NagyonGonosz ***** válasza:

Amelyik számodra könnyen tanulható és gyorsan fejlődsz. Praktikus ha van benne kéz és lábhasználat illetve földharc is.

Fontos, hogy számodra értelmezhető és szimpatikus mozgáskultúrája legyen. Például lehet, hogy az egyik sportban/harcművészetben 2 év alatt olyan szintre jutsz mint egy másikban 5 év alatt, de ez nem a sport "hibája", hanem a tiéd.

Érdmes lenn elmenni egy-egy edzésre ami szimpatikusnak tűnik és választani.

2012. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kali
2012. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ricsi97 válasza:
Az elöttem ketővel íronak igazat adok (részemről) azt a nézd hogy te melyiket tudod könnyedén alkalmazni.EZT NEM NKÁBB KÉRDÉS ezt te neked kell tudnod eldőönteni :)))
2012. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én krav magáztam, 2 évig, valóban csak önvédelemből áll, de pont ez a hátránya. szerintem az utcán a "támadások" 90%-ban úgy néznek ki, hogy meglát a csávó, beszól, elindul feléd, beszól, és üt. tehát verekedni kell. a krav maga inkább arra készít fel, hogy ha elkezdenek fojtogatni, elkapják a csuklódat, viperával ütnek, késsel eléd állnak, és ezt minden irányból, amire csomó idő elmegy. persze a km-ben vannak box, thai box mozdulatok is, védekezés ütések rúgások ellen, de erre egy héten jut kb 30 perc. és mint írtam, 90%-ban erre van szükség. akkor már inkább egy full kontakt sport, ott ezt csinálod az edzés minden percében.

viszont a probléma az, hogy a támadó vagy harmadmagával jön, vagy ha egyedül jön, akkor tud is bunyózni.

és sajnos a cigóknál nemzeti sport a box, kiskoruktól először egész nap verekszenek egymássál, aztán lejárnak edzeni is. tehát őket elverni még akkor sem könnyű, ha te se ma kezdted. mondhatni marad a futás.

2012. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!